دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

طرح «حدنگار» مانع جدی پولشویی؛ زمینه سوء استفاده از اراضی ملی خراسان رضوی بسته می‌شود

مدیرکل ثبت اسناد واملاک خراسان رضوی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: با اجرای دقیق طرح حدنگار در استان راه پولشویی بسته و شفافیت بیشتر می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسن بهادر اظهار داشت: به منظور تسریع در اجرای کامل طرح کاداستر و تکالیف مقرر در اجرای ماده هشت قانون حدنگار مبنی بر لزوم بهره‌برداری از توان بخش‌های غیردولتی و وظایف محوله در تبصره ۳ ماده ۹ آئین نامه قانون مذکور، دستورالعمل برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک در ۷ بند و ۶ تبصره توسط ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک از ابتدای سال جاری ابلاغ و پس از انجام تثبیت مسیر در تعدادی از استان‌های کشور در روزهای اخیر با فراخوان در تمامی واحدهای ثبتی سراسر استان اجرایی خواهد شد.

مدیرکل ثبت اسناد واملاک خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این طرح شامل اشخاص حقوقی و حقیقی واجد شرایط بوده و افراد دارای پروانه اشتغال در رشته نقشه‌برداری از مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه یا کانون کارشناسان رسمی دادگستری و یا نظام مهندسی ساختمان نیز مشمول می‌شوند.  

بهادر ادامه داد: به کارگیری متقاضیان منوط به طی دوره آموزشی و برگزاری آزمون و کسب امتیازات لازم و انجام یک مرحله کارآموزی بوده که توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان انجام خواهد شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: فراخوان این طرح اواسط ماه جاری در استان خراسان رضوی انجام و متقاضیان باید با مراجعه به سامانه الکترونیکی ارجاع کار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به ثبت درخواست تهیه نقشه عرصه اقدام نمایند.

وی با اشاره به اجرای طرح کاداستر به عنوان زیرساخت توسعه پایدار هر کشور از عدم همکاری برخی متولیان صیانت از انفال و املاک دولتی گلایه و تصریح کرد: متاسفانه برخی از متولیان حفظ حقوق بیت‌المال اطلاعات کافی از محدوده و مساحت اراضی تحت نظر خود ندارند و همین موضوع سبب شکل‌گیری زمین خواری و امثالهم شده است.

بهادر تکمیل این طرح و اجرای دقیق و به موقع قانون حدنگار را سبب شفافیت، جلوگیری از پولشویی و حفظ حقوق عامه دانست و ابراز امیدواری کرد با این برون‌سپاری اجرای طرح حدنگار در استان خراسان رضوی سرعت بیشتری بگیرد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.