سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

بیش از ۲۵۰ متخلف زیست محیطی در گیلان تحویل مراجع قضایی شدند

محیط زیست

رشت - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان بیان کرد: بیش از ۲۵۰ متخلف زیست محیطی از ابتدای سال تا کنون دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی محیط زیست گیلان ،ساسان اکبری پور ،با بیان اینکه گیلانیان نسبت به حفظ محیط زیست حساس تر شده اند، افزود: گزارش های زیست محیطی مردمی شاخص های حفاظت را در گیلان افزایش داده است.

وی همچنین از اجرای گشت مشترک به منظور پاکسازی محدوده نوار ساحلی و مصب(آنجا که رودها وارد دریا می شوند) رودخانه های رشت خبر داد و اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان، اداره پارک ملی بوجاق و پاسگاه سرمحیط بانی سراوان به همراه پرسنل مرزبانی ناجا و حراست دریایی شیلات در عملیاتی مشترک محدوده نوار ساحلی و مصب رودخانه های رشت را از ادوات غیر مجاز صید پاکسازی کردند.

وی ادامه داد:  دراین ماموریت مشترک پس از پاکسازی و جمع آوری آلات غیر مجاز صید، تعدادی از سدهای چوبی غیر مجاز نیز تخریب شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به تاکید مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان بر تعامل و انجام گشت های مشترک با سایر دستگاهای انتظامی و اجرایی گفت: این یگان از ابتدای سال جاری تا کنون موفق به کشف بیش از ۵۰ قبضه سلاح شکاری و جمع آوری بیش از سه هزار رشته تور غیرمجاز شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.