سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

ارتش یمن تأسیسات نفتی و پایگاه‌های نظامی عربستان را هدف قرار داد

نفت آل سعود زیر تیغ انصارالله

علوی

یمن

در تلافی حمله جنایتکارانه نیروهای ائتلاف سعودی، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در اطلاعیه‌ای از هدف قرار دادن تأسیسات نفتی و پایگاه‌های نظامی دولت سعودی طی یک عملیات ترکیبی موشک‌های بالستیک و پهپاد خبر داد.

قدس آنلاین: در تلافی حمله جنایتکارانه نیروهای ائتلاف سعودی، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در اطلاعیه‌ای از هدف قرار دادن تأسیسات نفتی و پایگاه‌های نظامی دولت سعودی طی یک عملیات ترکیبی موشک‌های بالستیک و پهپاد خبر داد. به گزارش فارس، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در اطلاعیه‌ای به شرح عملیات وسیع بامداد دوشنبه علیه تأسیسات نفتی و مواضع نظامی عربستان سعودی پرداخت و افزود: نیروهای مسلح یمن در یک عملیات وسیع، تعدادی از پایگاه‌ها و تأسیسات حیاتی و نظامی دشمن سعودی را در مناطق «جیزان»، «نجران» و «عسیر» در جنوب عربستان هدف قرار دادند. در این حملات که به وسیله موشک‌های بالستیک و پهپادهای تهاجمی صورت گرفت، آشیانه جنگنده‌ها و سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت در پایگاه «خمیس مشیط» و فرودگاه‌های «ابها»، «جیزان» و «نجران» هدف قرار گرفت. همچنین تأسیسات بزرگ نفتی در منطقه صنعتی «جیزان» به دقت در هم کوبیده شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه از حمله به پایگاه نظامی «تداوین» در استان «مأرب» به هنگام نشست فرماندهان سعودی با عناصر وابسته به دولت مستعفی خبر داد و گفت: در این حمله ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند. یحیی سریع با تأکید بر ادامه «دفاع مشروع» گفت: این حمله‌ها تا تحقق آزادی و استقلال یمن انجام خواهد شد و نیروهای مسلح یمن تردیدی در اجرای عملیات‌های «دردناک» در آینده نیز نخواهند داشت. برخی کاربران سعودی بامداد دیروز از شنیده شدن صدای انفجار در شهرهای خمیس مشیط و ابها در عربستان سعودی خبر دادند و نوشتند صدای این انفجارها بسیار مهیب بوده است. به گفته «یحیی سریع» این حمله‌ها در پاسخ به «جنایت‌های دشمن» که آخرین آن جنایت استان «حجه» بود و ادامه محاصره و همچنین همزمان با سالروز جنایت «تنومه» انجام شد. یکشنبه همین هفته بود که در حمله هوایی ائتلاف سعودی به استان حجه یمن، دست‌کم ۱۰ شهروند یمنی به شهادت رسیدند. به گزارش شبکه المسیره، جنگنده‌های ائتلاف سعودی عصر یکشنبه منزل یک شهروند یمنی در شهر «وشحه» در استان حجه در شمال غرب یمن را بمباران کردند که طی آن، دست‌کم ۱۰ نفر از جمله چند زن و کودک به شهادت رسیده و شماری دیگر هم زخمی شدند. حمله‌های ائتلاف سعودی علیه یمن از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) تاکنون در جریان است و در این ۶ سال، هزاران نفر از مردم بی‌گناه یمن کشته یا زخمی شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.