سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در مشهد افزایش یافت

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی گفت: اولین استانی بودیم که پس از شیوع کرونا اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر کردیم و در این امر از شورای شهر و شهرداری متشکریم که با اینکه متولی اصلی نبودند کمک کردند.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسین صالحی صبح امروز در مراسم آغاز عملیات احداث اردوگاه نگهداری و درمان معتادین متجاهر حسن‌آباد اظهار داشت: سال ۹۸ طبق دستور استاندار طرح شهر مشهد، شهر بدون معتاد آغاز شد و یکی از مهم‌ترین مشکلات مکان نگه‌داری این افراد بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی بیان کرد: تا پایان ۱۳۹۸ ظرفیت ما ۱۸۰۰ نفر بود با کمک دستگاه‌های مختلف تا پایان سال ۹۹ ظرفیت نگه‌داری معتادان متجاهر به بیش از ۵ هزار نفر خواهد رسید و در سال بعد به بیش از ۷۵۰۰ نفر.

صالحی گفت: کمپ حسن‌آباد در فاز اول ۵۰۰ نفر را پناه خواهد داد و در فاز نهایی ۳۰۰۰ نفر. پنج پروژه در شهرستان داریم که هر پروژه ۲۰۰ نفر به ظرفیت اضافه می‌کند. پروژه برزش آباد با همکاری شهرداری و دیگر نهادها بیش از ۴۰ درصد پیشرفت داشته که گنجایش آن نیز یکهزار نفر است. ظرفیت سازی مراکز موجود به ۲۵۰۰ نفر از دیگر برنامه‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: اولین استانی بودیم که پس از شیوع کرونا اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر کردیم و در این امر از شورای شهر و شهرداری متشکریم که با اینکه متولی اصلی نبودند کمک کردند.

خلیل‌الله کاظمی، معاون عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این مراسم اظهار داشت:مساحت این کمپ ۳.۲ هکتار است که در فاز اول ۲.۲ هکتار آن محوطه‌سازی و اجرایی می‌شود.

کاظمی با اشاره به اینکه دو ساختمان و سه سوله  در این فاز اجرایی کامل ساخته و یا بازسازی می‌شود تصریح کرد:برآورد هزینه این پروژه ۱۰ میلیارد تومان است. و زمان پروژه ۱۳۵ روز خواهد بود.

وی تاکید کرد: این پروژه علاوه بر مدیریت شهری برای دو مجموعه ستاد مبارزه با مواد مخدر و دادستانی نیز اهمیت دارد و پیگیر آن هستند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.