سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

ظریف پس از جلسه با کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد؛

بررسی پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک کاری مجلس و وزارت خارجه برای تشویق صادرات

ظریف

وزیر امور خارجه گفت: کمیته مشترک کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه با هدف تشویق صادرات غیرنفتی تشکیل می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، «محمدجواد ظریف» روز سه‌شنبه پس از حضور در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: امروز نزدیک به سه ساعت جلسه بحث‌های خیلی خوب ، تخصصی و کاری برای دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه برگزار شد و تلاش‌ها،‌ چالش‌ها و وظایفی که در این حوزه  وزارت خارجه دارد،‌ بیان شد.

وی اضافه کرد: نمایندگان در کمیسیون پیشنهادات و موارد خیلی خوبی را توضیح دادند. مهمترین کاری که در این جلسه به پیشنهاد ریاست کمیسیون انجام شد، تشکیل کمیته کاری بخش اقتصادی وزارت امور خارجه با مسوولیت معاون اقتصادی و کمیسیون برای تشویق صادرات بود.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه هدف از این کمیته باز شدن مسیرهای صادرات غیرنفتی است،‌ گفت:‌ کمیسیون از این نظر به ما کمک می‌کند تا موانع قانونی را برداشته و ریل گذاری‌هایی که مجلس در این زمینه در نظر دارد، انجام دهد.

ظریف با  بیان اینکه پیش از این نیز جلسه مشترکی خوبی با کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی برگزار شده بود؛ تصریح کرد: در جلسه امروز هم بحث‌های خیلی خوبی صورت گرفت و امیدواریم این روش را به عنوان یک روش همکاری مداوم با مجلس محترم یازدهم ادامه دهیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.