سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷

ظریف در گفت‌وگو با وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن:

تنها راه ثبات یمن، گفت‌وگوی ملی برای تشکیل دولت متحد و فراگیر است

ظریف

وزیر خارجه ایران در یک دیدار ویدئو کنفرانسی با هشام شرف عبدالله وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها راه ثبات و استقرار یمن، حفظ تمامیت ارضی، وحدت میان گروه‌های یمنی و انجام گفت‌وگوهای فراگیر سیاسی میان گروه‌ها و احزاب مختلف برای تشکیل دولت متحد و فراگیر است زیرا یمن متعلق به همه گروه‌های یمنی است.

قدس آنلاین: "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در چهارچوب رایزنی‌های منطقه‌ای، با "هشام شرف عبدالله" وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و یمن از طریق ویدئو کنفرانس گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگو تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره تنها راهکار حل بحران یمن را سیاسی می‌داند و در این خصوص همکاری سازنده‌ای با طرف‌های ذی‌نفع یمنی و بین المللی برای طرح صلح یمن داشته است.

ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها راه ثبات و استقرار یمن، حفظ تمامیت ارضی، وحدت میان گروه‌های یمنی و انجام گفت‌وگوهای فراگیر سیاسی میان گروه‌ها و احزاب مختلف برای تشکیل دولت متحد و فراگیر است زیرا یمن متعلق به همه گروه‌های یمنی است.

وزیر امور خارجه کشورمان تداوم تجاوز و محاصره ظالمانه یمن توسط ائتلاف و توقیف کشتی‌های حامل مواد غذایی و سوخت در شرایط همه گیری ویروس کرونا، را غیرقابل قبول دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران علیرغم ایجاد محدودیت‌ها و کارشکنی‌ها به اتخاذ تدابیر لازم به منظور ارسال کمک های انسانی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا ادامه می‌دهد و همانند گذشته نهایت تلاش خود را برای پیشبرد روند مذاکرات صلح یمن با هدف رفع محاصره، برقراری آتش بس و از سرگیری مذاکرات سیاسی در رایزنی‌های متعدد منطقه‌ای و بین‌المللی به کار می‌گیرد.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نیز در این گفت‌وگو ضمن تشکر و قدردانی از حمایت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و کمک‌های انسانی به مردم یمن ، گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی و میدانی یمن و چشم انداز آتی بحران یمن را برای وزیر امور خارجه کشورمان تشریح کرد و بر تلاش این کشور برای تحقق صلح و غلبه بر مشکلات انسانی ناشی از ویروس کرونا تاکید کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.