چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵

۵۰ درصد از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه

رئیس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه گفت: ۴۸ درصد از جمعیت خراسان رضوی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که این رقم در شهرستان‌های تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه بالغ بر ۵۰ درصد است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد شریفی‌مند رئیس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: تامین اجتماعی، سازمانی اقتصادی و اجتماعی است و یکی از شاخصه‌های توسعه هر منطقه و شهرستان نیز بشمار می‌رود، لذا آمار عملکرد این نهاد را در توسعه هر منطقه بسیار تاثیر گذار می‌دانند.
او افزود: ۴۸ درصد از جمعیت خراسان رضوی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که این رقم در شهرستان‌های تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه بالغ بر ۵۰ درصد است و نشان می‌دهد که در گذشته برای این موضوع مهم فعالیت‌های مثمر ثمری انجام شده است.
رئیس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه ادامه داد: در این شهرستان از مجموع ۳۵ هزار و ۲۲۸ بیمه شده اصلی ۷ هزار و ۵۷۸ نفر مستمری ماهانه دریافت می‌کنند و ۷۲ هزار و ۹۱۴ نفر نیز بیمه شدگان تبعی هستند.
شریفی‌مند بیان کرد: جمعیت بیمه شدگان اصلی در شهرستان‌های رشتخوار و زاوه به ترتیب ۱۱۵۰ و ۱۱۰۰ نفر است و در رشتخوار ۷۸ نفر و در زاوه نیز ۱۴۰ نفر بصورت ماهانه از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند.
او تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده حدود هزار نفر مشمول این طرح بودند که برای ماه فروردین برخی افراد تقریبا از ۱۲۵ تا ۱۵۰ میلیون ریال نیز مستمری واریز شده است.
رئیس اداره تامین اجتماعی تاکید کرد: در گذشته نسبت بیمه شدگان به مستمری بگیران ۱۸ به یک بوده و با توجه به ارائه خدمات بیمه و استقبال مردم از سازمان تامین اجتماعی، امروز این نسبت ۵ به یک شده و تقریبا در نقطه سربه سر قرار گرفتیم، اما اگر مطالبات تامین اجتماعی در دولت‌ها بصورت منظم پرداخت شود با توجه به سرمایه گذاری که این سازمان در کشور انجام داده هیچ دغدغه‌ای در این خصوص نخواهیم داشت.
شریفی‌مند اظهار کرد: در سال جهش تولید افزایش خدمات غیر حضوری، مشاوره به کارفرمایان، حسابرسی تامین اجتماعی، تسهیل و تمدید کارت بازرگانی و همکاری با کارفرمایان برای بهبود فضای کسب و کار و متناسب سازی حقوق بازنشستگان بخشی از اقدامات انجام شده برای تکریم ارباب رجوع بوده است.
او افزود: از ابتدای مرداد امسال حقوق بازنشستگان متناسب سازی می‌شود و بنا به سنوات خدمتی آن‌ها بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت.
رئیس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه ادامه داد: افزایش مستمری بگیران نسبت به بیمه شدگان، کاهش نرخ جمعیت، مشکلات بنگاه‌های تولیدی، فرار بیمه ای، افزایش نرخ بیکاری و کاهش ارزش پولی ملی بعنوان چالش‌های پیش روی سازمان تامین اجتماعی است که امیدواریم با همت مجلس و دولت این مشکلات به حداقل ممکن برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.