چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری از آبان

شریعتمداری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری از آبان ماه انجام می‌شود، گفت: صندوقهای بازنشستگی جدیدی در کشور راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد شریعتمداری امروز در یک نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در باره مطالبات ثبت شده در سامانه فارس من در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: ما به بازنشستگان به صورت ویژه توجه می‌کنیم، چنانکه در باره همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری 6 هزار و 500 میلیارد تومان در بودجه امسال در نظر گرفته شد که 30 درصد به سمت همسان‌سازی حرکت کردیم.

وی افزود: با آقای نوبخت مذاکره کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که حقوق بازنشستگان کشوری را در همین ماه‌های آینده تا 90 درصد حقوق شاغلین برسانیم ولی به دو برابر 6 هزار و 500 میلیارد تومان برای این کار نیاز داریم.

وی افزود: امیدواریم با همت سازمان برنامه و خزانه بتوانیم تا آبان ماه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را انجام دهیم و این همسان سازی روی پایه حقوق می‌نشیند.

شریعتمداری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز گفت: پس از 57 جلسه با بخش‌های مختلف دولت با دستور رئیس جمهور که در سایه شفاف سازی اطلاعات تأمین اجتماعی به دست آمد 32 هزار میلیارد تومان منابع دولت پرداخت شد به گونه‌ای که بازنشستگان 30 ساله زیر 2 میلیون و 800 هزار تومان و بازنشستگان با 35 ساله سابقه زیر 3 میلیون تومان دریافت نخواهند کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: معادل همین 32 هزار میلیارد تومان یعنی قریب به 30 هزار میلیارد تومان دیگر بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی تأدیه خواهد شد و برای این کار توافق اولیه با آقای نوبخت انجام شده و با آقای دژپسند و سازمان خصوصی سازی نیز توافق خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظرات

  • علی اکبراکبری ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۲۳:۴۷
    0 0
    سلام بعدازسالهاانتظار رییس محترم سازمان برنامه بودجه حسن نیتی به بازنشستگان دولت نشان دادکه فعلادرحدحرف هست.آقای شریعتمداری شما صندوق بازنشستگی تحت امر شماهست تاحالا برای بازنشستگان چکارکردی؟اصلا شما بگو همسان سازی چیه؟مطمئنم که نمیدونی .اگر تونستی من ریشم را میتراشم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.