شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

۷۱ درصد شهروندان در خراسان رضوی ماسک بهداشتی به صورت می‌زنند

کرونا و ماسک

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: اگرچه ۷۱ درصد شهروندان ساکن در سطح این استان از ماسک بهداشتی به عنوان ابزار مهم و موثر پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا استفاده می‌کنند اما انتظار داریم این شاخص به بیش از ۹۵ درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش قدس آنلاین، حسن جعفری  در حاشیه نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: مردم باید کمک کنند زنجیره گسترش ویروس کرونا قطع شود که در این راستا استفاده از ماسک به عنوان عامل اصلی در قطع زنجیره یاد شده نقش مهمی دارد لذا باید آن را جدی بگیرند.  

وی با بیان اینکه روند آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ و فوتی‌های ناشی از آن در این استان همچنان رو به افزایش است ادامه داد: در حال حاضر وضعیت استان خراسان رضوی ازنظر شیوع ویروس کرونا قرمز است و بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان استفاده از ماسک توسط مردم این استان در مشاغل ۷۶ درصد و در ادارات ۹۰ درصد است.  

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: مشاهده شده است استفاده از ماسک در مطب پزشکان ازسوی مردم و پزشکان کمتر رعایت می‌شود لذا امیدواریم پزشکان در این اماکن نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ارتقای آن توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت ۳۳۰ گروه در این استان برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: علاوه بر فعالیت‌های انجام شده در حوزه اطلاع رسانی، آموزش و توانمند سازی مردم، تلاش همه دستگاه‌های نظارتی استان این است که به مرحله برخورد با متخلفان نرسیم اما در نهایت در صورت اثربخش نبودن اقدامات، برخورد قضایی با خاطیان انجام خواهد شد.

جعفری همچنین به تداوم محدودیت‌های هفته گذشته در این استان برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ اشاره کرد و ادامه داد: در خصوص فعالیت‌ها در دو ماه محرم و صفر دستورالعمل‌های جدید از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ خواهد شد.
وی همچنین بر تامین نیازهای مادی و معنوی زحمتکشان حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: تامین نیاز پرستاران و پزشکان در دستور کار مسوولان قرار دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.