یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

گردهمایی سالانه منافقین با حمایت آشکار رسانه های وابسته به عربستان برگزار شد

کنفرانس جلادان با پوشش سعودی

مینا افرازه

گردهمایی سالانه منافقین

هماهنگی و همراهی این روزهای شبکه سعودی اینترنشنال با گروهک منافقین، پخش زنده سخنان رجوی و قرار دادن هشتگ «اعدام نکنید» در بالای صفحه تلویزیون خود، موجب شد تا بسیاری عنوان کنند که اینترنشنال به جاده صاف کن مسیر دشمنی های منافقین با جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است.

قدس آنلاین: گردهمایی سالیانه گروهک منافقین در حالی جمعه شب برگزار شد که اعضای این گروهک به دلیل شیوع بیماری کرونا کنفرانس را به‌صورت آنلاین برگزار کردند و نکته قابل توجه آن، پوشش زنده مراسم  توسط شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال بود.

البته جدای از پوشش زنده گردهمایی توسط شبکه اینترنشنال که تلاش کرد به نوعی تبعات عدم برگزاری حضوری این مراسم را با پخش زنده آن جبران کند، در روزهای اخیر شایعه مرگ مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین در فضای مجازی نیز از جمله اقدام‌هایی بود که در راستای کمک به دیده شدن این نشست صورت گرفت.

نشست منافقین در حالی با وجود اعلام مرگ مریم رجوی و به گفته آنان با هدف حمایت از قیام مردم ایران و پشتیبانی از کانون‌های شورشی برگزار شد که مریم رجوی در این مراسم حضور یافت و حضور و سخنرانی وی در مراسم به نوعی مهر تأییدی بر این فرضیه که منافقین از خبر مرگ رجوی در راستای تبلیغات رسانه ای و مطرح شدن بهره برده اند، بود. گرچه با توجه به خط مشی و رفتاری که گروهک منافقین در دهه های اخیر مبنی بر پنهان کاری و مخفی نگه داشتن بسیاری از اطلاعات و اخبار خود داشته، بدیهی بود که انتشار خبر مرگ مریم رجوی آن هم در آستانه برگزاری کنفرانس سالیانه آن به نوعی ترفند رسانه ای و روانی باشد.

اینترنشنال؛ جاده صاف کن دشمنی منافقین با جمهوری اسلامی

مریم رجوی ضمن اینکه در سخنرانی اش به نوعی مواضع قبلی گروهک منافقین نسبت به جمهوری اسلامی را تکرار کرد و در بخشی از اظهارات خود نیز عبارت «اعدام نکنید» را که به هشتگ مردم ایران برای نقض حکم اعدام سه تن از بازداشتی های آبان ۹۶ مرتبط بود، به کار برد.

گرچه بسیاری از کاربران با انتشار پیام هایی نسبت به این موضع‌گیری و اظهارات مریم رجوی واکنش نشان داده و انتقاد کردند، اما هماهنگی و همراهی این روزهای شبکه سعودی اینترنشنال با گروهک منافقین، پخش زنده سخنان رجوی و قرار دادن هشتگ «اعدام نکنید» در بالای صفحه تلویزیون خود، موجب شد تا بسیاری عنوان کنند که اینترنشنال به جاده صاف کن مسیر دشمنی های منافقین با جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است.

در همین رابطه، یکی از کاربران توییتر در پیامی نوشت: بار دیگر برای تمام آنان که از توهم توطئه سخن می‌گویند؛ چشم انداز اسرائیل، سعودی و ابوظبی برای ایران، جنگ داخلی و تجزیه است. حمایت آشکار صاحبان ایران اینترنشنال از مجاهدین خلق تنها نوک این کوه یخی است.

همخوانی کامل پخش زنده گردهمایی با دستور کار سیاسی اینترنشنال

البته در بین موج انتقادها نسبت به همسویی اینترنشنال با مواضع ضد ایرانی گروهک منافقین، واکنش فعالان رسانه ای مخالف جمهوری اسلامی نیز دیده می شد.

میثم بهروش، کارشناس بی بی سی فارسی در همین باره نوشت: « ایران اینترنشنال سرانجام ویترین وطن‌پرستی و این‌ها را که خیلی ادعایش را می‌کنند کنار گذاشت و رفت سراغ ارتقای مجاهدین. ‏البته جای تعجب نداره و دیر یا زود اتفاق می‌افتاد. پخش زنده گردهمایی مجاهدین با دستور کار سیاسی شبکه و خط فکری سرمایه‌گذاران سعودی آن همخوانی کامل داره».

یا حتی لیلی بازرگان، خبرنگار سابق ایران اینترنشنال نیز در توییتی خبر داد هرکس با پوشش نشست منافقین در شبکه اعتراض می کرد، بلافاصله اخراج و یا استعفا داده می شد.

ایران اینترنشنال در حالی ادعای تمرکز بر بازتاب اخبار سیاسی و اجتماعی داخل ایران را دارد که مالک اصلی آن تبعه عربستان است و براساس برخی منابع خبری، بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری این شبکه توسط عربستان تأمین می شود و در طول عمر خود به اقدام‌های ضد ایرانی هچون پوشش آنلاین مراسم گردهمایی منافقین، تریبون دادن به گروهک تروریستی الاحوازیه، حمایت از گروهک تروریستی پژاک و پوشش همه جانبه همایش تجزیه‌ طلبان دست زده است.

همسویی اینترنشنال با مواضع منافقین در حالی است که به اذعان بسیاری، عربستان در طول این سال‌ها همواره یکی از حامیان اصلی گروهک مجاهدین خلق بوده و حضور برخی مقامات آن همچون ترکی الفیصل، رئیس پیشین دستگاه اطلاعات این کشور در نشست سالانه منافقین نیز دلیلی بر این مدعاست.

لابی صهیونیستی و عربستان در غرب، حامی مجاهدین خلق هستند

در همین رابطه، ابراهیم خدابنده عضو جدا شده از گروهک منافقین در گفت و گویی با قدس، موضوع حمایت های عربستان از منافقین را تأیید و تصریح کرد: منابع مالی سازمان مجاهدین خلق از جمله مواردی بود که هیچ‌کس حق کنکاش درباره آن را نداشت. صرفاً گفته می شد از طریق کمک های مردمی تأمین می گردد که البته کسی آن را باور نمی کرد. در جایی که کنگره آمریکا رسماً بودجه های کلان برای کمک به اپوزیسیون ایران تصویب می کند و دشمنی اسرائیل و عربستان سعودی با ایران کاملا آشکار است، منابع مالی فرقه رجوی کاملاً قابل حدس است.

وی افزود: زمانی که عبدالله، ولیعهد عربستان سعودی بود از مسعود رجوی که در عراق حضور داشت برای انجام مناسک حج دعوت کرد. رجوی با هیئت همراه به حج رفت. جالب توجه است که در این مراسم، رجوی و همراهان برای خوشامد میزبان احرام خود را به شیوه آنان بستند. تنها میزان طلایی که به عنوان هدیه در این سفر به مسعود رجوی داده شد، قابل حمل با هواپیما نبود و با چندین کامیون به عراق حمل گردید و تا سال‌ها بعد در بازارهای اردن فروخته می شد.

مدیر عامل انجمن حقوق بشری نجات گفت: نقطه قوت سازمان مجاهدین خلق در همه حال شگردها، امکانات و ابزار جنگ روانی و عملیات رسانه ای بوده و هست. اگر دقت کنید نقطه برتری رژیم اسرائیل و عربستان سعودی هم در فضای بین المللی همین موضوع است. عمده رسانه های مطرح به زبان انگلیسی به نوعی به صهیونیست ها و عمده رسانه های مطرح به زبان عربی به نوعی به سعودی ها مرتبط هستند و این رژیم ها هزینه های هنگفتی در این زمینه می کنند. جالب است بدانید که لابی اسرائیل و لابی سعودی ها در غرب در واقع همان لابی حامی مجاهدین خلق هم هستند.

فرقه رجوی منویات آمریکا، اسرائیل و عربستان را اجرا می‌کند

خدابنده اظهار کرد: فرقه رجوی مانند همه فرقه های مخرب کنترل ذهن، اعضای خود را منزوی نموده و ارتباط با دنیای خارج به خصوص دوستان و خانواده را ممنوع کرده است. در حال حاضر که سازمان مجاهدین خلق دستش از داخل کشور کوتاه شده، به فضای مجازی رو آورده است. فرقه رجوی به دنبال جذب توده ای نیست و مردم ایران هرگز مخاطب تبلیغاتش نیستند، بلکه صرفاً منویات کاخ سفید، تل آویو و ریاض را اجرا و دنبال می کند.

وی  اظهار کرد: خبری از کمپ گروهک در آلبانی بیرون آمد که مجاهدین خلق هزار دستگاه کامپیوتر وارد کرده اند. افراد اسیر شده مدام پشت این کامپیوترها می نشینند و با ده ها حساب جعلی در فضای مجازی به تبلیغ علیه نظام و جذب مخاطبان خاص می پردازند. در این حساب ها هرگز نامی از مجاهدین خلق برده نمی شود. از صدها نفر حاضر در فضای مجازی که با اعضای ناشناس گروهک ارتباط می گیرند، ممکن است یک نفر به دام بیفتد و سپس روی او کار می کنند و با تکنیک های خاص روانی و شست‌وشوی مغزی، وی را وادار به انجام کارهای جاسوسی یا حرکات ایذایی می نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.