دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

سخنگوی وزارت خارجه: ایران آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه است

سید عباس موسوی

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی تأکید کرد که ایران همواره آماده گفت‌وگو با همه کشورهای منطقه است و هیچ راه‌حلی جز گفت‌وگو برای حل‌وفصل سوءتفاهم‌ها و اختلافات وجود ندارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، سید عباس موسوی که همراه با وزیر امور خارجه کشورمان به عراق سفر کرده است در بغداد اظهار کرد: در خصوص عربستان هم ما بارها تلاش و سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کردیم و این بستگی به دولت و مقام‌های این کشور دارد که چگونه و با چه دیدگاهی به پیشنهاد ما برای همکاری و گفت‌وگوهای منطقه‌ای پاسخ دهند.

وی گفت که جمهوری اسلامی ایران همواره با این شرایط آماده گفت‌وگو و همکاری با همه کشورهای منطقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری‌ها و حل‌وفصل مسائل منطقه‌ای آماده گفت‌وگو با همسایگان است، گفت که ایران همواره خواهان ثبات، امنیت و آرامش در منطقه است.

موسوی تأکید کرد: هیچ راه‌حل جایگزینی به‌جز گفت‌وگو برای حل‌وفصل مسالمت‌آمیز سوءتفاهم‌ها و اختلاف‌ها وجود ندارد و معتقدیم که راهکاری دیگر در این باره مؤثر واقع نخواهد بود.

وی ادامه داد: با وجود این شرایط جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفت‌وگو میان کشورهای منطقه به‌دور از دخالت‌های بیگانگان اعتقاد دارد و یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت، حتی رونق اقتصادی منطقه را همکاری و هم‌افزایی منطقه‌ای می‌دانیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بیان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران، منطقه قوی و مقتدر اهمیت دارد؛ اگر منطقه‌ای قوی داشته باشیم، کشورهای مقتدر داریم و به‌طور قطع می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم.

موسوی تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همچنان به رویکرد گفت‌وگو و همکاری اعتقاد دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);