دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

حدود ۷۰ درصد از مردم در اماکن عمومی ماسک می زنند

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده حدود ۷۰ درصد از مردم در اماکن عمومی از ماسک استفاده می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علی اصغر انجیدنی دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده حدود ۷۰ درصد از مردم در اماکن عمومی و ۹۰ درصد در ادارات از ماسک استفاده می‌کنند.

او با بیان اینکه در ۵ ماه گذشته جمع زیادی از خادمان سلامت، حین خدمت به بیماری کرونا مبتلا شده اند، افزود: برای قطع زنجیره انتقال و کاهش آمار بیماران، مردم باید نهایت همکاری را با سیستم بهداشت و درمان داشته باشند.
دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در حال حاضر آمار بیماران مبتلا همچنان رو به افزایش است و در صورت کاهش همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به طور حتم سیستم بهداشت و درمان با مشکل جدی روبرو خواهد شد.
انجیدنی بیان کرد: اجتناب از حضور در تجمع ها، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت دست، اصول مهم پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است؛ مردم در درجه نخست برای حفظ سلامت خود و خانواده و سپس کمک به نظام سلامت به این اصول مهم توجه جدی داشته باشند.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.