سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳

پاسخگویی استاندار خراسان رضوی در سامانه سامد

رزم حسینی

استاندار خراسان رضوی با حضور در سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت (سامد) به صورت تلفنی پاسخگوی مشکلات مردم شد.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رزم حسینی روز سه‌شنبه بعد از این حضور به خبرنگاران گفت: در این سامانه  حداقل  به ۳۰ تماس شهروندان در مدت یک ساعت و نیم پاسخگویی شد.
وی افزود: مشکلات معیشتی ناشی از کرونا، نیاز به تسهیلات، اشتغال و مشکلات اداری از جمله مسائلی بود که شهروندان نقاط مختلف استان مطرح کردند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تسهیلات ارزان قیمتی در استان وجود دارد که شهروندان می‌توانند با نرخ سود کمتر از آنها استفاده کنند اما در این زمینه به خوبی اطلاع رسانی نشده است.

وی گفت: در این تماس‌ها مواردی مطرح شد که تعدادی از شهروندان ۲۵ سال قبل اقدام به خرید زمین کردند اما هنوز بلاتکلیف هستند. بخشی از مشکلاتی که مطرح کردند قابل حل است و هرچه هم حل نشود با شفافیت و صداقت علت آن را به مردم می‌گوییم.
رزم حسینی افزود: بیشتر مدیران دلسوز هستند و می‌خواهند مشکلات را حل کنند. اگر مدیری نخواهد این کار را انجام دهد با وی برخورد خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);