چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

امکان انتقال ویروس کرونا در مکان های بسته تا ۲۰ برابر بیشتر است

علوم پزشکی

گیلان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه امکان انتقال ویروس کرونا در مکان های مسقف تا ۲۰ برابر بیشتر می‌شود گفت: تا جایی که امکان دارد باید مراسم‌ و جلسه‌ها در فضاهای باز و با رعایت فاصله فیزیکی حداقل دو متر برگزار شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ،دکتر آبتین حیدرزاده ،با بیان اینکه بسیاری از افراد ناقل ویروس کرونا هستند اما علامت ندارند گفت: ماسک زدن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به مطالبه و فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک تا ۸۵ درصد احتمال انتقال ویروس کرونا را کاهش می‌دهد و در صورتیکه هر دو نفر ماسک داشته باشند تا ۹۰درصد امکان انتقال ویروس کاهش پیدا می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه امکان انتقال ویروس کرونا در مکان های مسقف تا ۲۰ برابر بیشتر می‌شود ادامه داد: تا جایی که امکان دارد باید مراسم‌ و جلسه‌ها در فضاهای باز و با رعایت فاصله فیزیکی حداقل دو متر برگزار شود.

حیدرزاده ادامه داد: استفاده از ماسک یکی از بهترین و آسانترین راه‌های جلوگیری از انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شود اما کافی نیست و شستشوی مرتب دست‌ها و فاصله‌گذاری هم باید برای محافظت از این ویروس رعایت شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.