یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور:

برخی کشورهای اسلامی در برابر بررسی ابعاد فاجعه منا سکوت کرده اند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور

یزد - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه ابعاد فاجعه منا باید حتما به صورت کامل بررسی شود گفت: برخی کشورهای اسلامی در برابر بررسی ابعاد فاجعه منا سکوت کرده اند.

به گزارش قدس آنلاین  به نقل ازدفتر نماینده ولی فقیه در استان یزد ، سعید اوحدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: گلزارهای شهدا گنجینه بزرگی از همه داشته های ماست که در گسترده به ظاهر کوچک ولی به عمق و وسعت بسیار زیادی است که برای ما توفیق بسیاری است در انقلاب چنین گنیجنه بزرگی داریم.

وی با اشاره به اینکه استان یزد شهدای والامقامی تقدیم انقلاب کرده افزود: از جمله شهدای بزرگ استان یزد، شهید بزرگوار صدوقی، شهید منتظر قائم و شهیدان پاکنژاد هستند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به سه شهید یزدی فاجعه منا اشاره کرد و گفت: فاجعه منا در تاریخ بی سابقه بود که هزاران نفر از زائران حرم امن الهی در یک بی کفایتی بسیار بزرگ، جان خود را از دست دادند و با فجیع ترین حالت ممکن، به شهادت رسیدند.

اوحدی با تاکید بر اینکه متاسفانه بسیاری از کشورهای اسلامی امروز در برابر این فاجعه بزرگ سکوت کرده اند عنوان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، نباید این فاجعه هیچ زمانی به فراموشی سپرده شود و حتما باید ابعاد آن برای مجازات عاملان رسیدگی شود..

وی خاطرنشان ساخت: قانون این حق را برای جامعه ایثارگری در نظر گرفته شده که از برخی خدمات بهره مند شوند و نباید ادارات و نهادها از بهره مندی آنها نسبت به این خدمات محروم شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: قطعا در این حوزه اقدامات لازم را انجام می دهیم تا دیگر شاهد چنین موضوعی نباشیم که مادر سه شهید نتواند از خدماتی که قانون برای وی در نظر گرفته استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در این دیدار اظهار داشت: بنیاد شهید باید برای فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگران علاوه بر بحث اشتغال، به لحاظ فرهنگی، آموزشی و تربیتی هم توجه بسیار خاصی داشته باشد.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با بیان اینکه نخبگان بسیاری در جامعه ایثارگری داریم گفت: باید سعی کنیم این استعدادها به درستی شناسایی شده و از ظرفیت آنها در پیشرفت کشور استفاده کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.