یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸

فاجعه منا دشمنی با پرچم اسلام را آشکار کرد

سمینار

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: در قضیه شهدای منا به جای ایستادن در جایگاه متهم، در جایگاه مدعی ایستادند و دشمنیِ دیرین خود با جمهوری اسلامی و با هر پرچم برافراشته‌ اسلام را بیشتر آشکار ساختند.

قدس آنلاین: وبینار بین‌المللی «بازخوانی پیام‌های مقام معظم رهبری به همایش جهانی حج»  با سخنرانی حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت  و با حضور نخبگان، شخصیت‌ها و اندیشمندان داخلی و خارجی به همت معاونت امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری عصر روز گذشته ۱۱ مرداد ماه در بستر فضای مجازی برگزار شد.

در ابتدای این همایش مجازی، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه  رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله برای ضیوف الرحمان که از سراسر گیتی در حج حضور یافته‌اند پیام می‌دهند، اظهار داشت: پیام‌های معظم له را می‌توان به دو بخش، مسائل مشترک و هر ساله و مسائل مقطعی و یک ساله تقسیم کرد.

وی تذکر و توصیه به حفظ معنویت حج، همبستگی و وحدت جهان اسلام، برائت از مشرکین  و دفاع از فلسطین مظلوم را از مسائل مشترک و هرساله در پیام‌های مقام معظم رهبری برشمرد و افزود: معظم له در پیام حج ۹۸، همگان را به حضور فعال برای شکست کید و مکر دشمن در ارتباط با قضیه فلسطین و ترفند معامله قرن فرا خوانده و تصریح کردند به حول و قوه‌ الهی این ترفند را که به‌وسیله‌ آمریکای ظالم و همراهان خائن‌اش زمینه‌سازی می‌شود و همه ترفندهای دیگر جبهه‌ استکبار را دربرابر همت و ایمان جبهه‌ مقاومت محکوم به شکست می‌دانیم.

حجت‌الاسلام نواب گفت: مقام معظم رهبری در پیام امسال با بیان اینکه ما غم و گرفتاری جوامع مسلمان را گرفتاری خود به شمار می‌آوریم و برای علاج آن تلاش می‌کنیم، تصریح کردند: ما کمک به فلسطین مظلوم، دلسوزی برای پیکر مجروح یمن و دغدغه‌ مسلمانان زیر ستم در هر نقطه‌ جهان را اهتمام همیشگی خود قرار می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه شعارهای ایران اسلامی در راستای همگرایی مسلمانان و بیزاری از دشمنان اسلام است، خاطرنشان کرد: مصلحتِ الزامی امت اسلامی، در وحدت و حج ابراهیمی پدیده‌ شکوهمند اسلام در برابر جاهلیت مدرن است.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه امام راحل فرمود: حج بی‌برائت حج نیست، افزود: مقام معظم رهبری نیز فرمودند: رفتار آمریکا با ملتهای ضعیف، نسخه‌ بزرگ‌شده‌ رفتار آن پلیس است که زانوی خود را بر گردن یک سیاه‌پوست بی‌دفاع گذاشت و آن قدر فشرد تا جان داد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دفاع از شهدای منا، قساوت مستکبرین در مقابل مردم و افشاگری اهداف آمریکا در ایجاد داعش را از توصیه‌های مقطعی مقام معظم رهبری عنوان و تصریح کرد: در قضیه شهدای منا به جای عذرخواهی و پشیمانی و تعقیب قضائیِ مقصّران مستقیمِ فاجعه هولناک منا، با نهایت بی‌شرمی، حتّی از تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌الملل اسلامی سر باز زدند؛ به جای ایستادن در جایگاه متهم، در جایگاه مدعی ایستادند و دشمنیِ دیرین خود با جمهوری اسلامی و با هر پرچم برافراشته‌ اسلام در مقابله با کفر و استکبار را با خباثت و سَبُک‌سریِ بیشتر آشکار ساختند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه ایادی فاسد آمریکا و ناتو و صهیونیسم پس از نومیدی از حذف اسلام و شعارهای اسلامی، اکنون به فتنه‌انگیزی میان فرقه‌های اسلامی روآورده و با توطئه‌ شیعه‌هراسی و سنی‌هراسی، بر سر اتحاد امت اسلامی مانع‌تراشی می‌کنند، تاکید کرد: آنان می‌کوشند با استفاده از برخی غفلتها و سطحی‌نگری‌ها حرکت سیل‌آسای جوانان مسلمان را منحرف ساخته و آنان را به نام اسلام به جان یکدیگر بیندازند تا خون مسلمانان به دست یکدیگر بر زمین بریزد و دشمنان اسلام از بن‌بست نجات یابند.

وی با بیان اینکه جنگ داخلی در سوریه و کشتار جوانان مسلمان به دست یکدیگر، جنایتی است که به‌وسیله‌ آمریکا و صهیونیسم و دولت‌های مطیع آنان آغاز شده و در آتش آن دمیده می‌شود، گفت: ماجرای سوریه، ماجرای انتقام‌گیری از حکومتی است که سه دهه به‌تنهایی در برابر صهیونیست‌های غاصب ایستاده و از گروههای مقاومت در فلسطین و لبنان دفاع کرده است.

بر پایه این گزارش، در وبینار بین المللی «بازخوانی پیام‌های مقام معظم رهبری به همایش جهانی حج» علامه سید شهنشاه حسین نقوی، عضو ارشد علمای شیعه پاکستان و آقایان قدیر آکاراس، رئیس اتحادیه علمای ترکیه و آدم لینگانی، استاد علوم اسلامی از بورکینافاسو به ایراد سخن پرداختند.

همچنین آیت الله حسینی بوشهری رئیس هیئت علمی بعثه مقام معظم رهبری،  فوزی علوی رئیس موسسه مطالعات فلسفی تونس و حجت الاسلام ابومهدی انواری رئیس مرکز اهل بیت زامبوانگا از فیلیپین از دیگر سخنرانان این نشست بین المللی بودند که به ارائه دیدگاه و نظرات خود در ارتباط با توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسلمانان در حج و ابعاد مورد توجه در پیام‌های معظم له پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.