دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴

فرماندار رشت:

روزانه ۷۰۰ تن زباله در شهرستان رشت تولید می‌شود

فرمانداری ر

گیلان- فرماندار رشت با بیان اینکه روزانه بالغ بر ۷۰۰ تن زباله در سطح شهرستان تولید می‌شود، گفت: با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و ترویج طرح روستای بدون زباله در روستاها، به دنبال کاهش میزان زباله شهرستان هستیم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری رشت ، علی فتح‌اللهی در جلسه کارگروه پسماند شهرستان رشت مشکلات کنونی در مبحث سایت زباله سراوان را مربوط به حداقل بیست سال گذشته دانست و افزود: با توجه به تولید روزانه بالغ بر ۷۰۰ تن زباله در شهرستان، نخست باید دلیل میزان بالای تولید زباله را در خانوارها بررسی کنیم و سپس باید با روش‌های برنامه محور، راهکارهایی برای کاهش آن از مبدا بیابیم.

وی در خصوص مشکلات موجود در خصوص دفن و انتقال زباله، گفت: تامین ماشین آلات، یافتن مکان فیزیکی برای دفن زباله و  فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم از مهم‌ترین مشکلات در این حوزه هستند.

فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: می‌توانیم با الگوسازی و فرهنگ‌سازی بسیاری از امور را مدیریت کنیم و در این خصوص یکی از گزینه‌ها، استفاده از کیسه‌های قابل برگشت به محیط زیست به جای کیسه‌های پلاستیکی است.

وی با اشاره به اجرای طرح روستای بدون زباله در برخی از روستاهای شهرستان، خاطرنشان کرد: با توجه به بازخورد خوب اجرای این طرح، می‌توانیم هر چند ماه تعداد روستاهایی که این طرح در آنجا قابلیت اجرایی شدن دارد را افزایش دهیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.