دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷

جریمه رانندگان تاکسی در تربت‌حیدریه

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت‌حیدریه از اعمال جریمه یک میلیون ریالی برای رانندگان تاکسی ناقض پروتکلهای بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محسن قندهاری اظهار کرد: با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا و ابلاغیه‌های دریافت شده مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به تمام رانندگان ناوگان حمل و نقل شهری اعلام شد علاوه بر رعایت توصیه‌های بهداشتی، با ماسک و رعایت فاصله گذاری به مسافران خدمت ارایه دهند.
وی افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، متخلفان علاوه بر اعمال جریمه یک میلیون ریالی، برای سیر مراحل قانونی به دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: در راستای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از ‌تبادل اسکناس، تاکنون ۱۰۰ دستگاه خودرو اقدام به نصب نرم‌افزار موبایلی (تاپ) کرده‌اند و در خصوص مزایای استفاده از این نرم‌افزار به مسافران نیز اطلاع‌رسانی شده است اما متاسفانه بخش زیادی از مردم هنوز به شیوه‌ نقدی اقدام به پرداخت کرایه می‌کنند و این امر ما را در انجام پروتکل‌های بهداشتی با چالش مواجه کرده است.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت‌حیدریه از شهروندان خواست برای نصب نسخه موبایلی نرم‌افزار یاد شده به آدرس اینترنتی https://top.ir مراجعه کنند.

قندهاری افزود: در راستای مقابله با بیماری کووید- ۱۹ تاکنون در چند مرحله حدود پنج هزار ماسک بین رانندگان حوزه حمل و نقل عمومی این شهر توزیع شده ‌است.
وی ادامه داد: ضدعفونی مستمر تاکسی‌ها و اتوبوس‌های واحد شهری به صورت روزانه و قبل از هر سرویس، ضدعفونی ساختمان اداری و مرکز معاینه فنی به صورت روزانه، ضدعفونی کردن خودروهای مراجعه کننده به مرکز معاینه، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی، انجام متناوب تب‌سنجی رانندگان حوزه درون شهری، تهیه و نصب بروشور مربوط به پیشگیری از ویروس کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی و جلوگیری از سوار شدن مسافران فاقد ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی از دیگر اقدام‌های این سازمان است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.