سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

اتمام پروژه اتصال بلوار پنجتن به سمت جاده ابلق تا انتهای سال جاری

دکتر یعقوبی - خدمات شهری شهرداری مشهد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از اتمام پروژه انتهای بلوار پنجتن تا انتهای سال جاری خبر داد و گفت: به محض مشخص شدن برنده مناقصه این طرح، عملیات اجرایی آن را شروع می‌کنیم.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی یعقوبی در خصوص نحوه اتمام کار این پروژه بیان کرد: حل معضل ترافیک آن منطقه بر عهده اداره راه و شهرسازی بوده و مشکل اصلی ترافیکی در آنجا به علت برگزاری جمعه بازار خودرو در روزهای جمعه است.

وی اظهار کرد: با شیوع کرونا جمعه بازار در آن منطقه با یک سوم ظرفیت خود هم‌اکنون کار می‌کند و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: حل این معضل به عنوان انجام کار اصولی و اساسی قطعا وظیفه ماست از همین رو انجام عملیات تعریض پل آن منطقه را به مدیر ساماندهی مشاغل شهری واگذار کردیم.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه اجرای عملیات تعریض پل پنجتن را سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری برعهده گرفته است، تصریح کرد: شهرداری مشهد با توجه به ماهیت عمرانی این پروژه اعتباری را برای عملیاتی کردن آن در نظر نگرفت.

یعقوبی افزود: با توجه به اینکه مشکل ترافیک این منطقه تنها با تعریض پل رفع نمی‌شود تصمیم گرفته شد احداث راه دسترسی به جمعه بازار خودرو هم اجرا شود از همین رو ما منتظر بودیم ابتدا کار تعریض پل به اتمام برسد تا ادامه کار این پروژه را دنبال کنیم.

وی با اشاره اعلان فراخوان مناقصه بیان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌هایی انجام شده اعتبار این پروژه را تأمین کردیم و توافق‌نامه‌ای نیز بین معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد و راه و شهرسازی نیز بسته شد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اظهار کرد: به‌زودی با مشخص شدن پیمانکار پروژه و با اولویت تعریض ابتدا و انتهای پل هرچه زودتر این پروژه تکمیل شود.

یعقوبی تصریح کرد: با توجه به اینکه این پل خارج از محدوده شهری است برای اجرای این پروژه یک سری محدودیت‌ها داشتیم از همین رو بعد از اخذ تأییدیه شهردار مشهد فعالیت‌ها و اقدامات لازم را شروع کردیم.

وی بیان کرد: حدود دو هفته از اعلان فراخوان مناقصه این پروژه می‌گذرد و با توجه به اینکه هر فراخوان حدود چهار هفته به طول می‌انجامد تا برنده مناقصه مشخص شود، به محض مشخص شدن برنده این مناقصه عملیات اجرایی را شروع خواهیم کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: این پروژه از انتهای بلوار التیمور به سمت پنجتن شروع می‌شود و با طرح‌ریزی یک آیلند خودروها می‌توانند از انتهای پنجتن وارد این پل شوند، همچنین از پل پنجتن یک مسیر به سمت جمعه بازار خودرو احداث می‌شود.

یعقوبی تاکید کرد: اولویت ما اتصال مسیر انتهایی بلوار پنجتن به این پل و ادامه آن تا سه راهی منتهی به جمعه بازار است‌ تا مشکل ترافیک آن منطقه رفع شود.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا در حال حاضر از حجم تردد خودروها در آن منطقه کاسته شده است اما جهت آمادگی برای مواجه با ترافیک احتمالی این منطقه در دوران پساکرونا خوش بین هستیم این پروژه تا انتهای سال تکمیل شود تا به رفع معضل ترافیک آن منطقه کمک کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.