سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲

وقتی کرونا به پیر و جوان رحم نمی‌کند / افزایش مجدد ابتلا به کووید ۱۹ در بین سنین ۲۵ تا ۴۵ سال

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

آمار و ارقام حاکی از این است که موج جدید کرونا جمعیت در سنین ۲۵ تا ۴۰ سال را هدف خود قرار داده است.

به گزارش قدس آنلاین، آرش پیوندی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشکلات حاد تنفسی را مهمترین و بیشترین عارضه بیماری کووید-۱۹ عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بخش زیادی از بیماران بستری با علائم حاد را جوانانی تشکیل می‌دهند که نسبت به این بیماری کم توجه بودند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در افزایش مجدد بیماری کووید-۱۹ جوانان در محدوده سنی ۲۵ تا ۴۵ سال با درگیری شدیدتری به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند ادامه داد: مهمترین علت افزایش تعداد بیماران در این گروه سنی کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اتکا به سن و نیروی جوانی است.
پیوندی بیان کرد: در حال حاضر علاوه بر علائمی همچون تب، مشکلات گوارشی، قطع ناگهانی حس بویایی و چشایی مهمترین عارضه که بیماران را درگیر می‌کند مشکلات حاد تنفسی و ریوی است.
او تصریح کرد: در حال حاضر هنوز درمان مشخصی برای این بیماری وجود ندارد و تنها راهکار پیشگیری از این بیماری، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و خود مراقبتی است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دیدن بیمارانی که به دلیل غفلت و ساده انگاری دچار نوع شدید بیماری شده اند برای تیم‌های پزشکی و پرستاری بسیار تاسف بار و غم انگیز است تاکید کرد: برای کاهش تعداد بیماران و غلبه بر این ویروس، علاوه بر توان و مهارت پزشکی، همکاری مستمر مردم لازم است تا به این بیماری گرفتار نشوند.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.