چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

۱۰۰ مادر باردار مشکوک به کرونا در تایباد شناسایی شدند

مادر باردار

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: با اجرای طرح غربالگری مادران باردار از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۰۰ مادر باردار دارای علائم مشکوک به کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر حیدر احسانی اظهار کرد: از این تعداد مادر باردار نتیجه آزمایش کرونای ۳۵ نفر مثبت اعلام شده که میانگین سنی آنها بین ۲۰ تا ۴۰ سال می‌باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد مادران باردار  این شهرستان از نظر بیماری کرونا غربالگری شده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: ۸۰ درصد مادران مبتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان که زایمان کرده‌اند در حوزه شهری این شهرستان بودند که از این تعداد ۲۵ درصد مربوط به شهر کاریز تایباد می‌باشد.

وی افزود: تاکنون ۲۲ درصد مادران باردار مبتلا به کووید ۱۹ در تایباد زایمان کرده‌اند که تاکنون فقط یک نوزاد در بدو تولد مبتلا به این بیماری بوده و دیگر نوزادان همه از این نظر سالم هستند. 

دکتر احسانی ادامه داد: با شیوع بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان ۵۷ کودک مشکوک به این بیماری شناسایی شدند که از این تعداد نتیجه آزمایش ۹ نفر مثبت اعلام شده است.

وی گفت: تاکنون انتقال ویروس از شیر مادر به شیرخوار اثبات نشده بنابراین با توجه به تاثیر این ماده غذایی در ارتقای ایمنی نوزاد، مادران مبتلا به کووید ۱۹ نباید نوزاد خود را از شیر محروم کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد افزود: مادر شیرده مشکوک یا مبتلای قطعی به کووید ۱۹ باید به صورت مستمر دست‌های خود را با آب و صابون بشوید یا از شوینده‌های پایه الکلی استفاده کند.

وی ادامه داد: این مادران هنگام تغذیه کودک باید از ماسک استفاده کنند و در صورت عطسه یا سرفه بر روی دستمال، بی درنگ آن را دور انداخته و مجدد دست‌ها را با آب و صابون بشویند یا از شوینده‌های پایه الکلی استفاده کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.