چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵

معضل تامین آب شرب تعدادی از روستاهای خراسان رضوی برطرف شد

معاون آبفای خراسان رضوی

معاون آبفای خراسان رضوی از در دستور کار قرار گرفتن حل معضل تعدادی از روستاهای استان در زمینه تامین آب شرب خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی جهان‌طلب با اشاره به اصلاح و توسعه سه کیلومتر شبکه توزیع آب شهری و روستایی در شهرستان تربت حیدریه اظهار داشت: در سال جاری ۱۲ کیلومتر از مسیرهای پراتفاق شبکه توزیع آب شهرستان در اولویت اصلاح قرار گرفت که حدود ۲۵ درصد آن عملیاتی شد.

جهان‌طلب اجرای عملیات تفکیک زون  شبکه آب شهر کاشمر را خاطرنشان کرد و گفت: در اجرای این پروژه ضمن تعدیل فشار، امکان آبدهی آسان به شبکه روستایی امکان‌پذیر شد.

به گفته وی با تعمیر به موقع و مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ کلاته خویی مجتمع دشتاب باخرز هم مشترکین تحت پوشش این مجتمع از فشار مناسب آب برخوردار شدند.

معاون بهره برداری توسعه آبفا خراسان رضوی با بیان اینکه چاه کمکی مجتمع الغدیر شهرستان خوشاب تجهیز و وارد مدار شد افزود: این چاه با هدف رفع مشکل آب شرب روستاهای سوزنده، بلقان آباد و سیدآباد تجهیز شد.

جهان طلب اظهار داشت: با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات و افزایش فشار آب برخی محلات  فریمان هم ۶۶۰ متر خط انتقال و شبکه توزیع آب برخی محلات و مجتمع روستایی کته شمشیر اصلاح و بازسازی و در شهرستان تایباد نیز یک حلقه چاه صنعتی با توان ۱۰ لیتر برثانیه  به منظور تقویت آب شرب روستای مرزی و گمرک دوغارون تحویل آبفا شد.

وی همچنین توسعه شبکه آب روستای بادخوردر شهرستان قوچان به طول ۳۰۰ متر، تعویض ۲۵۰ متراز خط انتقال مجتمع جواد الائمه (ع) شهرستان سرخس با چهار هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش به دلیل فرسودگی و اتفاقات مستمر، نصب کلرزن آنلاین جدید در محل مخازن ذخیره آب شهر گناباد و حفر یک حلقه چاه برای افزایش توان آب شاندیز و روستاهای مجاور را از دیگر اقدامات برشمرد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.