پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶

مکرون استقلال سیاسی لبنان را زیرپا گذاشت

مکرون

"امانوئل مکرون" رئیس جمهوری فرانسه امروز ( پنجشنبه) در بیروت ، در سخنانی غیر دیپلماتیک و عجیب، با تعیین ضرب الأجل برای اصلاحات سیاسی به مقامات لبنانی اعلام کرد که اگر تا ماه سپتامبر ( شهریور ) اصلاحات انجام نشود خود مسئولیت این اصلاحات را برعهده خواهد گرفت.

قدس آنلاین:مکرون گفت: ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور)  باز می گردم و اگر تا آن موقع آنها از پس از این کار بر نیامدند من مسئولیت اصلاحات سیاسی را خود بر عهده خواهم گرفت.

رئیس جمهور فرانسه ضمن بازدید از مناطق آسیب دیده در بندر بیروت با مردم لبنان اعلام همبستگی و تاکید کرد که کمک‌ها در اختیار مردم خواهد بود در اختیار مفسدین قرار نمی گیرد و لبنان آزاد بار دیگر برخواهد خاست. 

وی افزود، لبنان نیازمند تغییر و ساختار سیاسی جدید است و پاریس مستلزمات غذایی و بازسازی منازل و کمک های درمانی و پزشکی را در اختیار لبنان قرار خواهد داد.

رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد که از عصر امروز (پنجشنبه) ابتکار عمل سیاسی جدیدی آغاز خواهد شد و سلطنت مفسدان به پایان رسیده و این انفجار شروع یک دوره جدید براساس اصلاحات و تغییر نظام و پایان دادن به گسست‌ها است.

وی اضافه کرد که کمک های بین‌المللی تحت نظارت سازمان ملل متحد و بطور مستقیم در اختیار مردم و سازمان‌های غیر دولتی قرار داده می‌شود.

مکرون در پاسخ به شعارهای مردم لبنان مبنی بر "انقلاب، انقلاب" گفت: من به اینجا برای حمایت از نظام یا حکومت یا دولت خاصی نیامدم بلکه من اینجا برای حمایت از مردم لبنان هستم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظرات

  • حمید ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۹:۳۹
    0 0
    بوی جنگ داخلی با تحمیل خارجی برای نجات اسراییل میاد.اوضاع پیچیده وخطر ناک می شه!
  • جعفر ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۲:۴۵
    0 0
    بنام خدا غربی های وحشی هنوزمانندکفتاررفتارمیکنندوفکرمیکنندکفتار هم چون دندانهای تیزوجمجمه شکن داردخودرامستحق تغذیه ازمخ تمام جانداران میداندولی دوران توحش پذیری سپری شده مکرون اگرمیخواهدوحشی بماندبماندولی دحدی نیست که برای ملت بزرگ وریشه دارلبنان اعم ازشیعه سنی دروزی مسیحی وسایرین تعیین تکلیف کند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.