یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸

۷ ماه است که برای کنکور با اعصاب خانواده‌ها و فرزندانشان بازی می‌کنند

علی یزدی‌خواه

نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به رئیس سازمان سنجش و وزرای علوم و بهداشت گفت: درباره کنکور ۷ ماه است که با اعصاب و روان خانواده و فرزندانشان بازی می کنید.

قدس آنلاین: سید علی یزدی‌خواه در نشست علنی امروز مجلس در تذکری با اشاره به اینکه در سال ۹۲ بحث کنکور و جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی در مجلس تصویب شد و در سال ۹۳ دستورالعمل اجرایی آن توسط دولت ابلاغ شد، گفت: ولی تا الان هیچ اتفاقی در این حوزه رخ نداده است. از طرفی سال ۹۵ در مجلس مجدداً اصلاحیه ای تصویب شد که براساس آن ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها از طریق اعمال سوابق تحصیلی تکمیل می شود.

وی خطاب به وزرای بهداشت، علوم، آموزش و پرورش و رئیس سازمان سنجش گفت: چرا از سال ۹۵ تاکنون این موضوع را ساماندهی نکردید؟ در حدود ۷ ماه است که با اعصاب و روان خانواده و فرزندانشان بازی می کنید. موضوع کرونا از روز بعد از انتخابات در کشور مطرح شد، اما تا امروز بحث چگونگی حفظ سلامتی فرزندان در آزمون ها وجود دارد.

یزدی‌خواه ادامه داد: کنکور در تاریخ ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود، پیک شرکت کنندگان در روزهای پنجشنبه و جمعه است. یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جوانان ما در این آزمون ها شرکت کردند، حداقل سطح تقاضای ما این است که کنکور در دو هفته متوالی به منظور تامین مقدمات، عوامل انسانی و ضد عفونی محل برگزاری آزمون، اجرا شود تا پس از آزمون‌ها با خیل عظیمی از جوانان بیمار مواجه نشویم. از این رو موضوع حذف کنکور و جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی را از وزرای دولت مطالبه کرده و امیدواریم حداقل برای سال آینده اجرایی شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.