جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در گفتگو با قدس آنلاین:

تشریح نحو برگزاری مراسم های عزاداری ماه محرم در خراسان رضوی

رضاطلبی

امام حسین(ع)

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مراسم های عزاداری ماه محرم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام هادی صاحبقرانی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: مراسم عزاداری امام حسین (ع) در ماه محرم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: ستاد ملی کرونا برای برگزاری مراسم های عزاداری در ماه محرم و صفر دستورالعملی تنظیم کرده است که مسئول اجرای آن سازمان تبلیغات اسلامی است و بر مبنای این شیوه نامه  مراسم های سوگواری سید الشهدا در سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: از این رو کارگروه برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در چارچوب کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی  ستاد کرونا استان  با حضور نماینده هایی از دستگاه های مرتبط فرهنگی، حوزی ، مذهبی ، هیات و  مداحان تشکیل و اقدامات لازم را برای برگزاری شایسته این مراسم با اولویت حفظ سلامتی مردم پیگیری و اجرا خواهد کرد.

 حجت الاسلام صاحبقرانی ادامه داد: امروز اولین جلسه این کارگروه  برگزار خواهد شد و جزئیات نحوه برگزاری مراسم های عزاداری نیز به زودی به اطلاع دوستداران اهل بیت و عزاداران حسینی خواهد رسید.

وی تصریح کرد: مراسم عزاداری از شب اول ماه محرم در استان آغاز خواهد شد و این طور نیست که برگزاری مراسم صرفا به ایام تاسوعا و عاشورا محدود شود.

حجت الاسلام صاحبقرانی افزود: به تعداد نیاز هیات های مذهبی در نقاط مختلف استان در ماه محرم نیز  مبلغ و روحانی اعزام خواهد شد و از امروز ثبت نام برای هیات های مذهبی به منظور اعلام نیاز به مبلغ آغاز شده است.  

وی اظهار کرد: از جمله موارد این دستورالعمل می توان به ممنوع بودن دسته روی ها و از طرفی  برگزاری مراسم ها تاحدممکن در فضای باز اشاره کرد.   

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.