چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

روایتی از فرشته‌های پنهان پشت ماسک در «تپش مهر»

«تپش مهر»

«تپش مهر» مستندی از تلاش جهادی بانوان در سکوت مطلق بدون هیچ چشم داشتی است که در گروه مستند روایت فتح ساخته شده و فردا روی آنتن می رود.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی امینی کارگردان مستند «تپش مهر» گفت: ثبت حضور نیروهای جهادگر در ایام مواجهه کشور با بیماری کرونا به عنوان جلوه‌هایی از فرهنگ اسلامی و انقلابی، ضروری و با اهمیت است.

وی عنوان کرد: در عرصه مدافعان سلامت نقش بانوان بسیار پررنگ بوده و هست. من به عنوان مستندساز با دیدن این همه ایثار و فداکاری احساس وظیفه کردم برای به تصویر کشیدن بخشی از تمدن سازی مادرانه بانوان جهادی که با شیوع ویروس کرونا در کشور برای کمک رسانی به کادر درمان و خدمت رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستان ها حضور پیدا کردند.

کارگردان مستند «تپش مهر» با تأکید بر اهمیت فعالیت بانوان جهادگر در عرصه پشتیبانی از بیمارستان ها اظهار کرد:  در روزهای اول شیوع ویروس کرونا و شروع تصویربرداری ما برای این مستند بیشتر این بانوان می خواستند در گمنامی مطلق باشند و از حضور جلوی دوربین ما ممانعت می کردند؛ ما عنوان نیاز به ثبت فرهنگ مهربانانه و ایثارگرانه جهادی و انتشار و دیده شدنش سعی بر اقناع آنها داشتیم.

امینی در پایان با اشاره به لحظات شیرینی که در کنار تلخی‌ها در بیمارستان کامکار و شهید بهشتی شاهدش بودند، گفت: این چهره‌های گمنام که تنها چشم‌هایشان از پشت ماسک مشخص است، خلق‌کننده لحظات شیرینی هستند که مقابل دوربین ما به تصویر کشیده می‌شود؛ نفس مادر بودن او را آماده تیمار و پرستاری می‌کند.حس و حال مادرانه ای که در میان بانوان جهادی به وجود آمده  برای بیماران کرونایی امیدبخش است.

مستند «تپش مهر» به کارگردانی مهدی امینی و تولید شده در گروه مستند روایت فتح است که پنجشنبه ۲۲ مرداد، ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه اول سیما روی آنتن می رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.