چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴

پوتین: از راه‌حل سیاسی در لبنان که بدون هیچگونه مداخله خارجی باشد حمایت می‌کنیم

پوتین و ماکرون

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه گفت که این کشور از راه‌حل سیاسی در لبنان که بدون هیچگونه مداخله خارجی باشد حمایت می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه گفت که مسکو از راه‌حل سیاسی در لبنان که بدون هیچگونه مداخله خارجی باشد، حمایت می‌کند.

از سوی دیگر، منابع خبری اعلام کردند که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه تلفنی با پوتین درباره نحوه حمایت از لبنان گفت‌وگو کرد.

در بیانیه کاخ کرملین آمده است که رؤسای جمهور روسیه و فرانسه به صورت جامع آخرین تحولات لبنان را بررسی کرده و تمرکز آنها بر راه‌های حمایت از ملت لبنان پس از انفجار ویرانگری است که سه‌شنبه گذشته بندر بیروت را ویران کرد.

ماکرون همچنین رئیس جمهور روسیه را در جریان سفر اخیرش به بیروت و نتایج کنفرانس کمک به لبنان که فرانسه آن را یکشنبه گذشته سازماندهی کرده بود،‌ قرار داد.

پوتین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی بر موضع روسیه در حمایت از وحدت و حق حاکمیت لبنان تاکید کرد و گفت که باید تمامی موضوعات مورد اختلاف لبنانی‌ها توسط خود لبنانی‌ها و از طریق گفت‌وگو و بدون مداخله خارجی حل شود.

بر اساس آخرین آمار، تعداد تلفات انفجار مهیب سه‌شنبه هفته گذشته بیروت به بیش از 170 کشته و 6000 مجروح رسیده است.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);