پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴

فعالان ورزشی خراسان رضوی ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی گرفتند

سرپرست معاونت امور ورزشی اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

سرپرست معاونت امور ورزشی اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: مالکان باشگاهها و فعالان ورزشی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در این استان حدود ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش قدس آنلاین، جبار قوچان نژاد افزود: افراد متقاضی دریافت تسهیلات یاد شده بیشتر مالکین باشگاههای بدنسازی عمومی، موسسین سایر اماکن و باشگاه‌های ورزشی و مربیان شاغل در این اماکن هستند.

وی ادامه داد: تاکنون در قالب ۳۸۷ پرونده هزار و ۲۵۶ نفر حدود ۱۷۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال تسهیلات درخواست کرده بودند که از این میزان ۴۷ درصد به بانک معرفی شده‌ و تسهیلات دریافت کرده‌اند.

سرپرست معاونت امور ورزشی اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در صورت کاهش آمار تلفات و مبتلایان به کووید ۱۹، اماکن ورزشی بازگشایی گردد گفت: موسسین باشگاه های ورزشی که بیمه تامین اجتماعی بوده‌اند ۱۶۰ میلیون ریال و افرادی که زیرپوشش این بیمه نبوده اند ۸۰ میلیون ریال و مربیان و بازیکنان نیز ۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر مهلت درخواست دریافت تسهیلات به اتمام رسیده اما احتمال تمدید زمان آن وجود دارد.

قوچان نژاد ادامه داد: به ‌رغم اطلاع ‌رسانی‌های گسترده اداره کل ورزش ‌و جوانان استان تمام دارندگان مشاغل ورزشی برای دریافت تسهیلات اقدام نکرده‌اند، اما کسانی که برای دریافت این وام ثبت‌نام کرده‌اند، در چرخه کار قرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام رسمی تاکنون ۳۳۳ هزار و ۶۹۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۹۸۸ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.