پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

توانایی دانشگاه آزاد نیشابور در تولید قطعات یدکی با روش ریخته‌گری

معاون علمی دانشگاه آزاد نیشابور

معاون علمی دانشگاه آزاد نیشابور گفت: این واحد دانشگاهی توانایی تولید قطعات یدکی با روش ریخته‌گری برای صنعت خودروسازی و دیگر صنایع را دارد.

به گزارش قدس آنلاین، احمد زنده‌دل معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور گفت: با توجه به امکانات موجود در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های این واحد دانشگاهی می‌توان استانداردسازی مجموعه را به انجام رساند و درباره تولید و فراهم‌کردن بستری مناسب برای مونتاژ امکانات صنعتی برنامه‌ریزی کرد.
او افزود: با توجه به وجود رشته‌های علوم پایه و فنی مهندسی در آینده نه‌چندان دور با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان تولیدات صنعتی مناسبی برای درآمدزایی به جامعه صنعتی ارائه کرد. در این راستا، واحد دانشگاهی نیشابور توانایی تولید قطعات یدکی ریخته‌گری برای صنعت خودروسازی و دیگر صنایع را دارد.
این مسئول ادامه داد: کارگاه ریخته‌گری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور با دارابودن انواع کوره‌های ذوب القایی در خلأ، القایی، دوار و زمینی، توان ذوب و ریخته‌گری انواع آلیاژهای آهنی و غیرآهنی را دارد.
زنده دل درباره تولید محصولات بهداشتی و درمانی در دوره مبارزه با کرونا بیان کرد: با توجه به امکانات موجود، محلول‌هایی برای ضدعفونی خودروی شهروندان تهیه شد و در مرحله نخست پیک کرونا به‌صورت رایگان در پارکینگ مجموعه آبی این دانشگاه مورد استفاده قرار گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.