پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

دانشجویان خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد غربالگری سلامت شدند

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح غربالگری سلامت دانشجویان ساکن خوابگاه‌های این دانشگاه از عید سعید غدیرخم به اجرا درآمد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علی صباغ‌گل افزود: این طرح تا پایان بحران کرونا ادامه می‌یابد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی و به ‌منظور شناسایی اولیه بیماران مشکوک به کووید ۱۹ و جهت افزایش اطمینان دانشجویان از سلامت خود، یک پزشک عمومی از ابتدای این هفته در خوابگاه‌های دانشجویی مستقر شده و دانشجویان در هر معاینه غربالگری از نظر ویروس کرونا، تب‌سنجی، پالس ‌اکسیمتری، شرح حال و وضعیت عمومی مورد بررسی قرار می‌گیرند.
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه یکی از اقدامات شاخص صورت گرفته در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل پرونده سلامت دانشجویان بوده است گفت: در این پرونده تاریخچه بیماری‌های دانشجو از قبیل دیابت، تشنج، اضطراب و استرس، مصرف دارو، ثبت علایم حیاتی، اندازه‌گیری BMI  و امثال آن ثبت می‌شود.
وی افزود: عمده مشکلات دانشجویان در زمینه بیماری‌هایی همچون دیابت، فشارخون، سلامت روان، اضطراب و استرس است که در تلاش هستیم با حضور پزشکان در خوابگاه‌ها این مشکلات برطرف شود.
صباغ گل ادامه داد: این اقدامات جهت پیشگیری از شیوع کرونا و شناسایی احتمالی ناقلان صورت می‌گیرد تا در صورت نیاز به بررسی‌های بیشتر، دانشجویان برای آزمایش و اقدامات بعدی که به‌صورت رایگان انجام می‌شود به مراکز درمانی ارجاع ‌شوند.

بر اساس اعلام رسمی تاکنون ۳۳۳ هزار و ۶۹۹ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۹۸۸ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.