جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰

برگزاری همایش بین المللی لشکر فاطمیون در حرم مطهر رضوی

همایش فاطمیون

همزمان با روز ملی مقاومت نخستین همایش بین‌المللی لشکر فاطمیون افغانستان در بارگاه نورانی ثامن الحجج(ع) برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین، این همایش به مناسبت روز مقاومت اسلامی و با موضوع تکریم شهدای لشکر فاطمیون، آزادی قدس هدف نهایی فاطمیون و خروج آمریکا از منطقه با حضور حسن مغنیه، فرزند شهید عماد مغنیه، مقامات عالی حزب الله لبنان، گروههای مقاومت فلسطین، عراق و فرماندهان لشکر فاطمیون در صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در این همایش پیام های آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی بحرین، شیخ اکرم برکات، معاون فرهنگی حزب الله لبنان، مهندس نصر الشمّری، سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء عراق و فرماندهان ارشد لشکر فاطمیون افغانستان از طریق تلویزیون های پهن پیکر پخش شد.

همچنین در این مراسم که با همکاری جبهه جهانی شباب المقاومة، لشکر فاطمیون و آستان قدس رضوی برگزار شد، پیام حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی قرائت شد.

متن پیام شیخ اکرم برکات؛ معاون فرهنگی حزب الله لبنان برای نخستین همایش لشکر فاطمیون در حرم مطهر رضوی،به شرح زیر است:

ای مجاهدین ، لشکر فاطمیون عزیز ، ای حضار محترم:

وقتی در چهره های شما ، ای مجاهدین لشکر فاطمیون نگاه می کنیم ، آن شهید بزرگوار ، سردار حاج قاسم سلیمانی را به یاد می آورم. ما به یاد مهدویت و یاران حضرت مهدی(عج) می افتیم.

درس عملی که از حاج قاسم آموخته ایم این است که یار حضرت مهدی(عج) کسی است که محدود به جغرافیا نیست، بلکه یک دید جهانی دارد.

مهدی یاور کسی است که در کانون ولایت مداری می باشد و تقوا گونه زندگی می کند و همان طور که سید مقاومت، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن نصرالله می گویند، هر جا که باید باشد، هست؛ این تقوا است.

مجاهدین و یاران حضرت مهدی(عج) ایرانی، در همه عرصه های ولایت با تقوا هستند و مجاهدین مهدی یاور عراقی محدود به جغرافیای عراق نیستند و همان گونه که مجاهدین و مهدی یاوران بحرینی مرز و جغرافیایی را نمی‌ شناسند و  همانگونه که بواسطه ی فرهنگ مهدویت، مهدی یاوران مجاهدین لبنانی در فلسطین تأثیر گذارند، در یک کشور عربی برای فلسطین زندانی می شوند و در بوسنی و هرزگوین کشته می شوند و یک نفر در راه تحقق فتوای امام در انگلیس به شهادت می رسد.

مهدی یاوران در لشکر فاطمیون که از وسط مزار شریف به راه افتادند و در قلبشان عاشقانه مقدسات پیغمبر(ص) و اهل بیت(ع) را نهادینه کردند؛ در همه ساحت های ولایت مداری حاضر شدند. آمدند تا در مقابل دشمن طرد شده بایستند و موانع ظهور حضرت مهدی(عج) را طرد کردند.

به همین دلیل همه ما مدیون مجاهدین، شهدا و جانبازان لشکر فاطمیون هستیم؛ همانان که در پیشانی هایشان عزت و پیروزی و شجاعت و فداکاری و صبر را ثبت کردند. آنان مردانی هستند که (با ایمان) از دورترین نقطه شهر تلاش کردند؛

تلاش کردند برای نزدیک شدن ظهور مهدوی.

به این جهت همه ی ما مدیون رزمندگان فاطمیون هستیم به خاطر مجاهدت هایشان. از لبنان، از طرف مجاهدین لبنان، از سید مقاومت در لبنان و از کل منطقه که دغدغه ی فلسطین دارند درود و سلام را به مجاهدین لشکر فاطمیون تقدیم می کنیم.

خالد بطش عضو شورای مرکزی جهاد اسلامی فلسطین نیز  در پیامی تصویری به نخستین همایش لشکر فاطمیون افغانستان گفت: حق مبارزه با اسرائیل را برای خود حقی مسلم می دانیم.

 متن این پیام که به صورت تصویری در این همایش پخش شد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام خدمت اقایان و خانمهای محترم که در تشکیل همایش جوانان محور مقاومت در مشهد شرکت کرده اند.

 خداوند  بزرگ در سوره انبای می فرماید : شما یک امت واحد هستید و من خدای شما .پس مرا عبادت کنید .

با سلام و درود بر پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و آل و خاندان مطهرش..سید و آقای تمامی فرستادگان خدا .

از فلسطین اشغالی و از غزه که تحت حمله های وحشیانه رژیم اشغالگر شب و روز خود را سر می کند با شما سخن می گوییم .و از گوشه گوشه قدس شریف  که همان محل محشر خداوند است .

درود و سلام بر جوانان امت اسلامی می فرستیم .

جوانان مقاومت اسلامی که تمام وظیفه خود را بر آزادی قدس می دانند و برخورد با تمامی فتنه ها و مصالحه های غرب گرایانه و قبول اشغالگر اسراییلی که جز ذلت با خود به این خاک نیاورده است و نخواهد آورد .

جوانانی که آبروی اسراییل را خواهند برد و آنان ‌را به ذلت خواهند کشاند .

جوانانی که تصمیم به جنگ و رویارویی با استکبار آمریکا و رژیم صهیونیسم گرفته اند و در هر میدان و عرصه ای آماده مقابله و جنگ با این دشمن شوم هستند .مجاهدانی که خود را برای آزادی قدس آماده کرده اند .جوانان و مجاهدینی که هیچ گاه تسلیم نخواهند شد و هیچ ترسی از استکبار ترامپ و نه وحشیگری رژیم صهیونیسم اشغالگر ندارند .

هر چند که شب و روز زیر شلاق بمباران و گلوله های اشغالگران باشیم و آن را وسیله تهدید برای ما قرار داده است و تمامی بزرگان و فرماندهان محور مقاومت را که اسوه مقاومت در کشورهای عربی و اسلامی هستند را تهدید می کنند.

فرماندهانی که کارشان مبارزه با نقشه های شوم صهیونیستی است ‌و از میان آتش و دوی که اشغالگر به راه انداخته در حال مبارزه با استکبار جهانی هستند .و از شرف امت اسلامی و کرامت آن دفاع می‌کنند که تمامی کرامت ما به همین قدس شریف منتهی است و امروز بدست اسراییل اشغالگر تهدید و اشغال شده است.

سلام و درود ما بر جوانان غیور و فاطمیون افغانستان که در حال دفاع از قدس هستند ؛ مجاهدانی که حضرت فاطمه(س) به آنها این درجه را اعطای کرده است؛ و تمام جوانان امت اسلامی .

برادران گرامی مجاهدین آینده و جاماندگان از شهادت و نسل پدران مقاومت ؛ حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه و حاج ابوالعطائ و حاج احمد جعفری و ای کسانی که برای مقاومت و نجات بلاد اسلامی بوجود آمده اید و آزادی فلسطین را خواستار بودید؛ امروز امت اسلامی در راهی سخت و پر پیچ و خم قرار دارد. راهی که پر از موانع است موانعی که آمریکا و اسراییل بر سر راه شما قرار می دهد آن هم با همکاری بعضی متحدانشان در منطقه و با ریاست بی عقلی همانند ترامپ‌ دیوانه که سعی می کنند به نقشه خود که چپاول این امت است جامه عمل بپوشانند .

 هم اکنون اسراییل و آمریکا در کشورهای دیگر نیز همین رویه را دارند و تمام آنچه سرمایه امت اسلامی است را در این کشورها تهدید می کنند .

دزدی و چپاول امت اسلامی نقشه همین رژیم منحوس است .تا جایی که تمام اعضای امت اسلامی ضعیف باشد و از هیبت درهم شکسته اسراییل اشغالگر حمایت کنند و هر آنچه که بخواهد با قتل و غارت از این امت بگیرد و با ویرانی و اشغال تمام ممالک امت اسلامی را تهدید کند و امنیت فلسطین را ازبین ببرد، اینجاست که باید گفت: مایه تاسف است که بعضی کشورهای امت اسلامی تسلیم تصمیمات صهیونیسم اشغالگر شدند و هر آنچه در حکومت آمریکا دیکته شده است را سر لوحه امور خود قرار می دهند .

هدف استکبار این است که به اسراییل حق اثبات وجود و داشتن کشور در سرزمین قدس را بدهد و با ایجاد توافق های کورکورانه که باعث ذلت است مشروعیت آن را اعلام کنند .

مایه تاسف است که راه ورود صهیونیسم به کشورهای اسلامی، برپایی کنفرانس های امنیتی،  ورزشی و فرهنگی باشد. این امور برای این است که امت اسلامی دیگر راهی برای مبارزه و الزامی برای آن بر خود نبیند .

اینجاست که تشکیل محور مقاومت و اهمیت آن به چشم می آید این محور برای مبارزه با راه های غلط، سیاست های کج و اتحاد تمام مسلمانان و ایجاد هدفی مشترک به نام آزادی فلسطین و حمایت از آبروی امت اسلام است.

در برابر نقشه های شوم غربی و اسراییل منحوس و اشغالگر محوری داریم که ستون فقرات این امت است همان محوری که نامش نشان از آزادی قدس و ویرانی اشغالگران دارد و به همین علت است که جمهوری اسلامی ایران امروزه تحت فشار قرار گرفته است تا اراده این ملت و کشور بزرگ در هم بشکند .

اما تمامی تجربه ها نشان از این دارد که جمهوری اسلامی اراده ای شکست ناپذیر دارد و هیچ گاه عقب نشینی نخواهد کرد.

امروزه جهان ما با بدترین فتنه و توطئه ها روبروست آن هم برای از بین بردن نام فلسطین و دور راندن ساکنان اصلی آن که مسلمانان مهاجرانی هستند که خانه هایشان را به زور از آنها گرفته اند  .

نقشه شوم معامله قرن که تمام خباثت آمریکا در آن عیان است و یکی از این نقشه های خبیثانه که به تازگی رو شده است الحاق منطقه الأغوار فلسطین به اسراییل اشغالگر است .

کشوری که به خودی خود وجود ندارد و به زور وجود خود را نگه داشته است و به زعم آمریکا فقط کشور به حساب می آید.

این همان مرحله مورد نظر آنها است تا تمام امت اسلامی هیچ کمکی به فلسطین نکرده بلکه برای دوستی با غرب و منفعت بردن از دوستی اسراییل بر مردم فلسطین فشار نیز بیاورند و از اینکه خانه های هم‌کیشان آنها بدست اسراییل اشغال شود راضی باشند .

سلام و درود بر روح پاک شهدا و در ابتدای آنها فرماندهان محور مقاومت دکتر رمضان عبدالله، سردار و دوست ما قاسم سلیمانی، شهید المهندس، مجاهد عماد مغنیه  و تمامی شهیدان گران قدر ما در جای جای جهان .

ما تمام تاکید خویش را بر مبارزه و اصرار بر زوال اسراییل خواهیم گذاشت و حق خود را در مبارزه حقی مسلم می دانیم . حقی که با اسلحه احقاق می شود. اسلحه هایی که نامشان  فتحی شقاقی ؛ عبدالله شلح و احمد یاسین است .

برای آزادی فلسطین از دست صهیونیست اشغالگر؛ تمام تاکید خود بر تشکیل جامعه ای متحد با تمام اعضای آن را داریم؛ که خود باعث پیشگیری از هم پاشیدگی می شود و اتحاد یکی از دلایل عدم شکست است .

از هر نقشه راه یا فتنه دیگری که بر مشروعیت حکومت غاصب اسراییلی صحه گذارد با نام خیانت یاد میشود و تمام مخالفت خود با آن نقشه را اعلام میداریم و از همه اطراف امت خواهانیم مشروعیت رژیم اشغالگر را پس گرفته و مشروعیت آن را باطل بدانند .

و از تمامی کشورهای اسلامی در تمام نشست ها و کنفرانس ها در کشورهای عربی و اسلامی میخواهیم که این موضوع را اعلام کنند تا بتوانند به کمک غزه و فلسطین و رفع محاصره از آن و ظلمی که استبداد گران بر آن قائل شده است را کنار زد.

از تمام امت اسلامی خواهانیم که با یکدیگر متحد شده ؛ با تمام اعضا بر سر نابودی اسراییل و رژیم صهیونیستی_آمریکایی متحد شوند.

ما با مقاومت خود در قرن های گذشته این را ثابت کرده و تمام حمله های دشمانان و غربی ها را ناکام گذاشتیم پس بار دیگر نیز می توانیم .

اما امانتی که در دست جوانان محور مقاومت است که همان نگه داشتن و در امان ماندن از شکست ها در برابر اسراییل و امریکا است را خواهانیم و ماموریت این محور حفظ آبروی امت اسلامی است و باید در حفظ آن کوشا بود .

و ما تاکید می کنیم مسئله فلسطین مهم ترین و اصلی ترین ماموریت ماست و باید تمام امت عرب و مسلمانان جهان این گونه باشند .

تاکید می کنیم که رژیم اشغالگر صهیونیستی تنهاست و هیچ دوستی در منطقه ندارد و تمام کشورهای اسلامی و عربی در منطقه بدانند که اسراییل تنها دشمن ماست و ما تمام مسئولیت قتل و غارت امت اسلامی را بر گردن این رژیم میدانیم .

ما تمامی در خواست ها در حکومت لبنان مبنی بر اعلام حکومت اجنبی ها بر این کشور را غیر قابل اجرا و مخالف با آرمان‌های خود و امت اسلامی میدانیم و به کشور عزیز لبنان و نیروهای محور مقاومت سلام و درود میفرستیم که از طرف کشورهای مستبد غربی مورد هدف قرار گرفته تا بتوانند بر آن سلطه گری کنند .

از خداوند متعال خواهان شادی روح شهیدان در بندر بیروت هستیم که دلیلی بر دخالت‌های غربی و ایجاد نقطه هدفی برای سلطه گری و زیر سلطه بردن لبنان شده است .

همان هدفی که بتوان میان امت اسلامی اختلاف بیفکنند .

تمام این اهداف باید ناکام بماند و ماموریت ما ناکام گذاشتن آنهاست. تمام توطئه های مستبدان و سلطه گران باید در نطفه خفه شود و ان شاالله با اتحاد بتوانیم به آن برسیم.

از خداوند خواهان عمر با عزت برای تمام جوانان غیور محور مقاومت و امت اسلامی هستیم .

باشد تا بتوانیم روزی تمام اشغالگران را بیرون رانده، اهداف آنان را ساقط کرده و رژیم منحوس صهیونیستی اسراییل را ازبین ببریم .

و سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید الیاس،فرمانده ارشد لشکر فاطمیون نیز  در اولین همایش بین‌المللی لشکر فاطمیون افغانستان که  در صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر برگزار شد، در پیامی تصویری گفت: لشکر فاطمیون افغانستان که به عنایت خداوند متعال و تحت توجه حضرت ولیعصر(عج) از جمع جوانان مومن، غیور و شجاع افغانستان و از میان رزمندگان و جانبازان افغانستانیِ دوران دفاع مقدس در مقابل حزب بعث عراق، سر برآورد بی‌تردید یکی از مصادیق شجره‌ طیبه‌ایست که قرآن کریم اشاره فرموده است.

وی تصریح کرد: لشکری از جوانان مخلص که به محض آنکه خطر را در حوالی اعتاب مقدسه و حرم‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) احساس کردند لحظه‌ای تعلل نکردند و زن و فرزند و خانواده و کار، آنان را در مَظانّ تردید قرار نداد و به صورت خودجوش و به دور از اوامر و دستورات، اجتماعی تشکیل داده، با دست کشیدن از همه تعلقات دنیا، بالاترین داشته خود که جان عزیزشان بود را در طبق اخلاص تقدیم راه خدا و حفظ حریم ولایت نمودند.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون اضافه کرد: شاهد بر این مدعا، خون مطهر صدها و هزاران شهید والامقام لشکر فاطمیون است که در جای‌جای کشورهای اسلامی و محور مقاومت همچون سوریه و عراق و سایر بلاد همچون لاله‌ای روئیده است و حریم آل‌لله را در آغوش کشیده است.

سید الیاس افزود: لشکری که همیشه پرچم آخر را به دست داشت و آنجا که کارها گره می‌خورد با مجاهدت و توکل بر خدا گره‌گشایی و دشمن را منکوب و وادار به عقب‌نشینی ‌می‌کرد.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون با اشاره به اینکه در ورای این فضیلت‌های بزرگ لشکر فاطمیون، عنصری اساسی خودنمایی می‌کند، بیان کرد: عنصری که شاید بتوان گفت، سهم کمتری از آن مجاهدان در مجاهدتشان ندارد. خانواده‌هایی که فرزند یا همسر یا پدر و برادر خود را با دعای خود راهی میدان نبرد حق علیه باطل و دفاع از عزت اهل‌بیت(علیهم السلام) می‌کردند. خانواده‌هایی که برخی به یک و دو شهید بسنده نکرده و چهار شهید به این راه مقدس تقدیم کرده‌اند.

وی ادامه داد: باید روشن بگویم اکنون که به فضل الهی و به سبب مجاهدت مردان بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی حرم‌های اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در امنیت به سر می‌برند، کسی گمان نبرد که ماموریت الهیِ لشکر فاطمیون به پایان رسیده است‌. خیر؛ بلکه این لشکر مجاهدِ فی سبیل الله، اهداف بسیار بزرگی داشته و تا نابودی رژیم اشغالگر قدس شریف و آزادی آن حرم امن الهی و پس از آن تلاش برای ایجاد تمدن نوین اسلامی که تحقق آن از فرامین محوری ولی امر مسلین حضرت امام خامنه ای است از جهاد دست نخواهند کشید و به فضل الهی این مبارزه را تا ظهور ولیعصر(عج) ادامه داده و پس از آن در رکاب قطب عالم امکان به مجاهدت خواهند پرداخت.

سید الیاس یادآور شد: لشکر غیرتمند فاطمیون هیچگاه تعرض بزدلانه رأس استکبار یعنی آمریکای جنایتکار در حمله شبانه به سردار مقاومت و فرمانده بزرگ خود یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را فراموش نکرده و تا گرفتن انتقامِ سخت از عاملان این فاجعه از پای نخواهند نشست، با تمام قدرت در کنار گروه‌ها و دولت‌های حامی مقاومت جز به اخراج مفتضحانه‌ تروریست‌های آمریکایی از منطقه رضایت نخواهند داد.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون گفت: این جوانان رزمنده الگوی خود را از فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها گرفته‌اند و تا آن زمان که جانی در بدن و خونی در رگ برای مجاهدت و مقاتله در رکاب ولایت باقی باشد، به این میدان پشت نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه ما انگیزه خود را از انقلاب حضرت امام خمینی(ره) گرفتیم، عنوان کرد: بزرگ‌مردی که به حکم عقل و قرآن در برابر طاغوت و استکبار جهانی ایستاد و آنان را به مدد الهی به زانو درآورد و نشان داد که رمز پیروزی استقامت است.

سید الیاس اضافه کرد: فاطمیون با درک شرایط امروز جهان، به رزم نظامی بسنده نکرده و با ورود موثر در حوزه فرهنگ و اجتماع و تربیت نیرو سعی بر مقابله تام و تمام به جبهه فرهنگی غرب و استکبار دارد و این مسیر پراهمیت را بی‌تردید توسعه خواهد داد.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون افزود: ان‌شاءالله خداوند همه ما و شما را در این مسیر مقدس و دشوار ثابت‌ قدم بدارد تا لحظه‌ای و ذره‌ای از فرامین ولایت تخطی نکرده و در پایان با شهادت خدای بزرگ را ملاقات کنیم.

آیت الله ناصرمکارم شیرازی؛ از مراجع عظام تقلید، نیز در پیامی به اولین همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان، رزمندگان این لشکر را افرادی شجاع و با استقامت خواند که برای پاسداری و دفاع از فرهنگ فاطمی، خوش درخشیده و با نثار جان خویش، شهدای بزرگی را به اسلام تقدیم کرده‌اند.

متن این پیام به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
قبل از هر چیز تشکیل این مجلس باشکوه و مصادف بودن آن با روز مقاومت اسلامی را به همه شرکت کنندگان در این همایش تبریک می‌گویم.
امروزه جریان‌های ضد اسلامی و استکباری خصوصاً آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی سعی دارند تا مسلمانان منطقه را با حربه قدیمی تفرقه و اختلاف، به جان یکدیگر انداخته و با ایجاد فتنه، آشوب و جنگ، جبهه مقاومت را متزلزل نمایند و آنان را از مطالبه آرمان‌های اصیل اسلامی و مجاهدت در راه آن، باز داشته ، سرمایه‌های آنان را چپاول و غارت کنند.
بی شک جبهه مقاومت افغانستان، جریان نوظهوری نیست. سال‌های دور، در دفاع از خاک و وطن علیه اشغالگران و امروز در مجاهدت‌های لشکر فاطمیون برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) متبلور و متجلی گشته است.
شجاعت، استقامت و تلاش رزمندگای غیور که در مبارزه با دشمن مرز و خاک و قومیت را نمی شناسند و هم دوش دیگر برادران ایمانی خود با اتحاد و همدلی، امت واحده‌ای شده‌اند و برای پاسداری و دفاع از فرهنگ فاطمی خوش درخشیده و با نثار جان خویش، شهدای بزرگی را به اسلام تقدیم کرده‌اند.
از خداوند متعال مسألت دارم همه شهدای راه مقاومت، خصوصا شهدای افغانستانی و بالاخص سردار رشید این جبهه، حاج قاسم سلیمانی را با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) محشور فرماید و همه رزمندگان اسلام را در این مسیر نورانی ثابت قدم دارد.
اینجاب بار دیگر تشکیل این همایش را به تمامی ملت شریف و بزرگ افغانستان و خصوصا رزمندگان و فرماندهان، جانبازان و خانواده‌های شهدا، تبریک گفته و از «جبهه جهانی شباب المقاومه» در برگزای این گردهمایی تقدیر و تشکر می‌نمایم. شکرالله مساعیکم.
قم_ناصر مکارم شیرازی۲۳/۵/۱۳۹۹

همچنین یکی از برنامه های ویژه این همایش، تشییع پیکر پاک دو تن از شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم لشکر فاطمیون، شهیدان علیرضا نعیمی و سید عبدالعلی حسینی بود.

گفتنی است؛ این برنامه که با رعایت تمام پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا برگزار شد با مدیحه سرایی حاج مهدی رسولی و سید مسافر از مداحان اهل بیت(ع) پایان یافت.

 

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.