جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴

طلا در مسیر ثبت اولین هفته کاهشی

طلا و دلار

قیمت طلا در معاملات امروز به علت افزایش ارزش اوراق خزانه داری آمریکا کاهش یافت و این فلز گرانبها در مسیر ثبت نخستین هفته کاهشی از اوایل ماه ژوئن قرار گرفت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز به علت افزایش ارزش اوراق خزانه داری آمریکا کاهش یافت و این فلز گرانبها در مسیر ثبت نخستین هفته کاهشی از اوایل ماه ژوئن قرار گرفت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۵.۴۷ دلار کاهش ۱۹۴۸.۲۴ دلار فروخته شد. طلا تا این لحظه در این هفته ۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است که بیشترین کاهش هفتگی از اوایل ماه مارس به شمار می رود.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار گفت: «با تقویت ارزش اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفت که سبب اندکی فروش این فلز گرانبها شده است.»

افزایش ارزش اوراق قرضه، هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است را افزایش می دهد.           

طلا در مسیر ثبت نخستین هفته کاهشی پس از ده هفته

 بازارها به بن بست واشنگتن بر سر بسته محرک اقتصادی و همچنین مذاکرات تجاری امریکا و چین در ۱۵ آگوست (فردا) نگاه محتاطی دارند.

طلا در سال جاری میلادی ۲۸ درصد افزایش ارزش را به علت محرک های اقتصادی بی سابقه برای کمک به کاهش ضربه اقتصادی ناشی از کرونا ثبت کرده است. این اقدامات سبب رغبت سرمایه گذاران به طلا به عنوان مانعی در برای تورم احتمالی و عدم پرداخت ارز شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.