شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

فاصله‌گذاری اجتماعی در کنکور ۹۹ افزایش یافت

برگزاری آزمون کنکور سراسری در مشهد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فاصله‌گذاری کنکور سراسری ۹۹ برای رفع نگرانی داوطلبان، از یک متر و ۶۰ سانتی‌متر به یک متر و ۸۰ سانتی‌متر افزایش یافت.

قدس آنلاین: منصور غلامی روز شنبه در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب دانشنامه آزادگان که در پژوهشکده دانشنامه‌نگاری برگزار شد، به خبرنگار ایرنا گفت: بحث فاصله گذاری یک مقدار تعدیل و ظرفیت فاصله‌گذاری اجتماعی صندلی‌ها افزایش یافت.
وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرفت که فاصله گذاری صندلی ها از یک متر و ۶۰ سانتی متر به یک متر و ۸۰ سانتی متر افزایش یابد.
وزیر علوم افزود: با توجه به اینکه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رضایت ۹۱ درصدی از رعایت پروتکل های بهداشتی داشتند، مقرر شد فاصله گذاری توافق شده یک متر و ۸۰ سانتی متر اعمال شود.
وی همچنین درباره ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری ۹۹ خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش کنکور سراسری ۹۹ مانند سال گذشته خواهد بود اما مهمترین اشکال عده‌ای که پشت کنکور می‌مانند، متراکم شدن در علوم تجربی است.
وزیر علوم افزود: ظرفیت رشته های علوم تجربی به اندازه تعداد داوطلبان نیست اما در سایر گروه‌های آموزشی هر داوطلبی که حداقل نمره را کسب کند، پذیرفته می شود.
غلامی با تأکید دوباره بر ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها ادامه داد: افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند و نمی‌خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند، برای ثبت نام در پذیرش بدون آزمون به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.
غلامی تأکید کرد: پذیرش بدون آزمون، اکثر دانشگاه های شهرستان ها را شامل می شود و بدون شرکت در آزمون، می توانند انتخاب رشته کنند.

انتهای پیام/

نظرات

  • آرمان ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۶:۰۱
    0 0
    زیاد شدن فاصله به معنی افزایش تعداد حوزه‌ها هست دیگه؟!! درسته؟ احیانا وزیر علوم قبلا نگفت برای رعایت فاصله ۲ متر حداقل یکماه وقت میخواد؟ الان هم قاعدتا تعداد حوزه‌ها زیاد شده دیگه! همه اون مشکلاتی که قبلا گفتن واسه زیاد کردن حوزه‌ها هست، باز کماکان وجود داره!! الان چطور شد؟ تنها چیزی که به ذهن میرسه اینه که اینا فقط حرفه و عملی نمیشه
  • آرمان ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۶:۰۲
    0 0
    درسته؟ احیانا وزیر علوم قبلا نگفت برای رعایت فاصله ۲ متر حداقل یکماه وقت میخواد؟ الان هم قاعدتا تعداد حوزه‌ها زیاد شده دیگه! همه اون مشکلاتی که قبلا گفتن واسه زیاد کردن حوزه‌ها هست، باز کماکان وجود داره!! الان چطور شد؟ تنها چیزی که به ذهن میرسه اینه که اینا فقط حرفه و عملی نمیشه

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.