شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

نبود طرح تفصیلی مانع توسعه شهری بجستان است

طرح تفصیلی

عضو شورای اسلامی شهر بجستان نبود طرح تفصیلی را مانع توسعه و عمران این شهر اعلام و بیان کرد: مسوولان ذیربط باید برای رفع این معضل اقدام کنند.

به گزارش قدس آنلاین، حسین کریمیان با اشاره به این که افق طرح تفصیلی بجستان طی سنوات گذشته به اتمام رسیده و نیازمند بازنگری مجدد است گفت: باید با استفاده از همه ظرفیتها نسبت به تدوین طرح جدید در این بخش اقدام کرد.

وی ادامه داد: طرح تفضیلی چشم انداز توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر را ترسیم می کند و از ضرورتهای توسعه شهر بجستان به شمار می رود و مسوولان با تدوین برنامه مشخص نسبت به این مساله عنایت خاص داشته باشند.

عضو شورای اسلامی بجستان گفت: از مجموع ۷۰ هکتار بافت فرسوده در بجستان ۳۰ هکتار در محدوده بافت تاریخی وجود دارد که نمی توان اقدامی برای بازسازی آن انجام داد.

کریمیان افزایش قیمت زمین و مسکن را از دیگر تنگناهای شهری بجستان ذکر کرد و گفت: عرضه و تقاضا در این بخش به هم خورده است و باید برای رفع این مشکل برنامه‌ریزی منجسم داشت.

وی اضافه کرد: رفع مشکلات تامین آب از مطالبات دیگر شهروندان بجستانی است و تنها با بارندگی و با بهره گیری از پتانسیل قنوات این مشکل رفع نمی شود و باید در دراز مدت برای آن برنامه ریزی مدون داشت.

عضو شورای اسلامی بجستان گفت: با وجود این مسائل و مشکلات در تدوین اطلس مناطق محروم کشور که به تازگی توسط بنیاد برکت تهیه شده است بجستان در این قالب قرار نگرفته است و جزء مناطق توسعه یافته قرار گرفته است که باید در این مساله تجدید نظر شود.

کریمیان افزود: تنها شاخصهای تعداد واحدهای تولیدی و ظرفیتهای معدنی ملاک نیست بلکه نقش آنها در اشتغال زایی و توسعه و رونق اقتصادی باید ملاک عمل مسوولان قرار گیرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.