شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

نرخ رشد جمعیت خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشوری

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: نرخ رشد جمعیت این استان با ۱/۳ درصد از میانگین کشوری آن بالاتر است.

به گزارش قدس آنلاین، حسین نیری مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: هم اکنون نرخ رشد جمعیت این استان با ۱/۳ درصد از نرخ رشد جمعیت در کشور که ۱/۱ درصد است بیشتر می‌باشد.
او افزود: به نظر می‌رسد در این زمینه وضعیت بهتری داشته باشیم، اما وضعیت خراسان رضوی در زمینه ثبت ولادت طی چند سال گذشته به رغم تلاش‌های انجام شده منفی است.
مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ تعداد ۱۳۲ هزار و ۳۹۰ مورد ولادت در استان ثبت شد ادامه داد: در سال گذشته ثبت ولادت در استان با کاهش چشمگیر نسبت به سال قبل از آن به ۱۱۶ هزار و ۷ مورد رسید.
نیری بیان کرد: طی چهار ماه گذشته روند کاهش نرخ ثبت ولادت را دوباره تجربه کردیم به طوری که در این مدت ۳۷ هزار و ۱۸۹ مورد ولادت ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ۴۰ هزار و ۲۰۹ ولادت حدود ۷.۵ درصد کاهش داشته است.
او تصریح کرد: در زمینه کاهش نرخ ثبت ولادت دچار نگرانی هستیم که امیدواریم با برنامه‌ریزی و هدفگذاری در این زمینه شاهد مدیریت مطلوب باشیم.
مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی تاکید کرد: هم اکنون جمعیت استان ۶ میلیون و ۵۲۶ هزار نفر است که بعد از تهران رتبه دوم کشور را از این نظر دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.