چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

استیضاح سلطانی‌فر در مجلس کلید خورد/ خط و نشان نمایندگان برای مسببان «برجام فوتبالی»

سلطانی فر

نماینده مردم فریمان در مجلس گفت: استیضاح وزیر ورزش و جوانان با 15 امضاء در مجلس کلید خورد.

قدس آنلاین: سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌استیضاح مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در صحن مجلس کلید خورد.

وی با بیان اینکه این استیضاح در ارتباط با موضوع قرارداد مربی سابق تیم ملی فوتبال است،‌ افزود: این استیضاح تا کنون به امضای 15 نفر نمایندگان رسیده و حداقل امضاء‌ها را برای طرح کسب کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نمایندگان مقابل «برجام فوتبالی» خواهند ایستاد، تصریح کرد: البته ما ‌به خاطرمسائل پیش آمده در قرارداد ویلموتس از وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در قالب ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس شکایت هم کرده‌ایم.

متن شکایت نمایندگان مجلس از وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به شرح ذیل است:

عنوان فرآیند

انتخاب و انعقاد قرارداد فاجعه‌بار با سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران

متن طرح

متأسفانه قرارداد منعقد شده فیمابین فدراسیون فوتبال ایران و آقای مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران حاوی ایرادات فنی و حقوقی فراوان بوده است و از سوی دیگر مبلغ قرارداد و نحوه انتخاب وی مشخص نیست و منجر به خسارت تاریخی به اموال عمومی شده است.

ضروری است مجلس شورای اسلامی برخورد قاطع با مسببین و مباشرین این قرارداد فاجعه‌بار از قوه قضائیه مطالبه و نتایج اقدامات را به اطلاع مردم شریف ایران برساند و کلیه مبالغ دریافتی توسط آقای ویلموتس را از بانیان و مسببین این قرارداد فاجعه‌بار مصادره و دریافت و در جهت توسعه زیرساخت‌های ورزشی کشور هزینه گردد تا دیگر شاهد تکرار چنین اتفاقاتی در ورزش کشور نباشیم.

این موضوع در راستای اعمال و رعایت ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس تحت عناوین استنکاف از اجرای قانون، نقض اجرای قانون  و عدم رعایت شئونات توسط وزارت ورزش و جوانان و زیرمجموعه‌های آن است.

جمعی از مخاطبان فارس با ثبت سوژه‌ای در سامانه فارس با عنوان  «درخواست استیضاح وزیر ورزش درباره‌ی قرارداد ویلموتس» خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • حسین کاظمی فر ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۷:۴۶
    1 0
    با سلام امید ما به مجلس و نمایندگان انقلابی است .تا با استیضاح و برکناری این وزیر بی کفایت ،کمی آلام مردم کم شود .آیا فقط قرارداد ویلموتس فاجعه بار است .شما فقط به انتصابات فاجعه بار سلطانی فر در طی این 5 سال نگاه کنید که چه خسارت هایی بر دوش ملت ایران گذاشته است
  • محمد محمدی ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۰۲:۰۴
    0 0
    امید وارم کمک هاش به استقلال لو بره

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.