شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت ۱۱۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

سیما لاری

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت:در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۰ نفر بر اثر کرونا جان باختند.

قدس آنلاین؛ سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز ۸ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که   ۸۵۷ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۷۱ هزار و ۸۱۶ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۳۵۹ نفر رسید. البته خوشبختانه تا کنون ۳۱۹ هزار و ۸۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

وی متذکر شد: ۳۷۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی تا کنون سه میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
بر اساس آخرین اطلاعات، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری تاکید کرد: مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) برای تمام عاشقان ایشان اهمیت بسزایی دارد؛ به علت همه‌گیری کرونا در کشور و با هدف تعادل‌بخشی میان حفظ سلامت شهروندان و برگزاری مراسم سوگواری تلاش‌های ارزشمندی از سوی بانیان مراسم عزاداری در جهت اجرای هرچه بهتر دستورالعمل‌های بهداشتی صورت پذیرفته است،

وی ادامه داد: در همین راستا پویش نذر ماسک از جمله اقدامات نیکوکارانه‌ای است که مدتی است در کشور به جریان افتاده و مردم فهیم کشورمان نسبت به تهیه و توزیع رایگان ماسک به‌عنوان یکی از مهمترین عوامل بازدارنده از انتقال کرونا اقدام می‌کنند. درخواست ما از همه محبین حضرت اباعبدالله (ع) این است که با مشارکت در این پویش بهداشتی، تهیه و توزیع ماسک را در کنار سایر نذورات جاری در این ایام قرار دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.