دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

پخش سریال «آن سیزده از عالم به در» رادیویی به مناسبت بزرگداشت استاد شهریار

بزرگداشت استاد شهریار

با نزدیک شدن به روز شعر و ادب فارسی و درگذشت استاد شهریار، سریال جدید رادیویی «آن سیزده از عالم به در» به کارگردانی ایوب آقاخانی از ۲ شبکه رادیویی نمایش و ایران پخش می شود.

به گزارش قدس آنلاین، مجموعه نمایشی رادیویی «آن سیزده از عالم به در» به سفارش رادیو ایران در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است که به روزهای پایانی زندگی استاد شهریار می پردازد، این سریال همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.

ژاله محمدعلی تهیه کننده سریال رادیویی «آن سیزده از عالم به در» در این باره گفت: داستان این سریال درباره روزهای پایانی زندگی استاد شهریار است که در حین روایت داستان به گذشته یعنی دوران کودکی، جوانی و عشق از دست رفته اش باز می گردد.

وی افزود: محور اصلی این داستان، عشق از دست رفته شهریار است و همینطور وقایعی که او در دوران زندگی اش با آن مواجه بوده است.

این تهیه کننده رادیویی بیان کرد: از آنجایی که داستان این نمایش درباره یک شاعر آذری زبان است تمرکز و فضا سازی را بر موسیقی آذری گذاشتم تا تاثیرگذاری آن دوچندان شود.

مجموعه سه قسمتی «آن سیزده از عالم به در» به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی ایوب آقاخانی، نویسندگی علی مست علی، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری رامین آریاشکوه و با هنرنمایی حمید منوچهری، مهرخ افضلی، حمید یزدانی ابیانه، سینا نیکوکار، ماندانا اصلانی، ایوب آقاخانی، نوشین حسن زاده و شیرین سپه راد از روز سه شنبه ۲۵ شهریور ساعت ۲۳:۴۵ از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن رادیو ایران می رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.