دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸

5 هزار دانشجوی علوم پزشکی داوطلبانه به جنگ کرونا رفتند

کرونا

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به حضور بالغ بر ۵ هزار دانشجوی علوم پزشکی به صورت داوطلبانه در فعالیت‌های مقابله با کرونا گفت: باید به تلاش‌های داوطلبانه انسجام ببخشیم.

به گزارش قدس آنلاین، نشست شورای مرکزی مجمع کانون‌های هلال احمر دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور حسن زائری‌لطف مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، سیده مریم حسینی رئیس اداره کانون‌های فرهنگی، دکتر سیدعلی منیری قائم مقام و معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر، مرجان فقیری مدیر داخلی روابط عمومی سازمان انتقال خون و شورای مرکزی مجمع کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت برگزار شد.

حسن زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت درباره فعالیت‌های اداره کل فرهنگی اشاره کرد: گستردگی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور رسالت اداره کل فرهنگی را دشوار می‌کند.

وی افزود: ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور 240 هزار دانشجو داریم و در بین نهادهای دانشجویی سراسر کشور بالغ بر 700 کانون فرهنگی، حدود 800 انجمن‌ علمی، 168 تشکل اسلامی و 1200 نشریه وجود دارد. در 16 سفر استانی دکتر لاری، دانشجویان درباره سلیقه‌ای عمل کردن در زمینه حمایت از نشریات دانشجویی اتفاق نظر داشتند.

زائری لطف گفت: ما سعی کردیم هم با کمک مالی در حوزه رفاهی و تجهیز فضاهای فرهنگی و هم با ایجاد سامانه نشریات و کانون‌های فرهنگی این مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با اشاره به کمک 30 میلیارد ریالی وزارت بهداشت برای تجهیز فضاهای فرهنگی درون دانشگاهی خاطرنشان کرد: لازمه حضور در فعالیت‌های فرهنگی فراهم کردن عرصه مناسب برای فعالیت‌ است تا دانشجویان بتوانند فعالیت‌های علمی و تشکیلاتی خودشان را داشته باشند و آزادانه نقطه نظرات خود را بیان کنند. برای فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت فرهنگی نیازمند فعالیت در دو عرصه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هستیم.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت افزود: در ابتدا دانشجویان باید برای فعالیت‌های فرهنگی فضای مناسبی داشته باشند و لازم است متناسب با آن تجهیزات مناسبی در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار دهیم تا مشارکت حداکثری دانشجویان محقق شود و دانشجویان با طیب خاطر بتوانند در این عرصه دست به فعالیت بزنند.

وی درباره حضور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در فعالیت‌های مربوط به کرونا عنوان کرد: علاوه بر انترن‌ها و رزیدنت‌ها که به طور مستقیم درگیر مقابله با کرونا بودند و در این حوزه زحمات زیادی را متحمل شدند، بالغ بر 5 هزار دانشجوی علوم پزشکی به صورت داوطلبانه در فعالیت‌های مقابله با کرونا حضور پیدا کردند. «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» در دانشگاه‌ها اتفاقات بسیار مثبتی را رقم زد.

زائری‌لطف افزود: این تجربه مؤثر، ما را بر آن داشت که با محوریت خود دانشجویان، تکنیک‌ها و شرایط عمومی حضور در بحران‌ها را تهیه و تدوین و همچنین اصول فنی و تکنیکی دانشجویان علوم پزشکی را در این کار روشن کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.