چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹

فرمانده مرزبانی ناجا در خراسان رضوی عنوان کرد:

افزایش ۳۲ درصدی دستگیری متجاوزان مرزی/ ناامنی مرزها خط‌قرمز ناجا است

دستگیری مجرم

فرمانده مرزبانی ناجا ‌با بیان اینکه دستگیری متجاوزان مرزی نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است، گفت: با هر فرد قانون‌شکنی که حریم مرزهای ایران اسلامی را نقض کند برخورد می کنیم.

به گزارش قدس آنلاین، سردار "احمدعلی گودرزی" هوشمندسازی مرز را از اولویت های مهم مرزبانی دانست و گفت: باید از ظرفیت های الکترونیکی، اپتیکی و فناوری های نوین جهت پایش مرزهای کشور بیشتر بهره ببریم تا تعداد نیروی انسانی را کاهش دهیم و با پایش تصویری مرز، استحکامات مرزی را تقویت و امنیت پایدار را نیز فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ناامنی مرزها خط قرمز نیروی انتظامی است، افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده اندکه "مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است"، بنابراین نباید کسی به حریم و مرزهای کشور تعدی و تعرض کند و با هر فرد قانون شکنی که حریم مرزهای ایران اسلامی را نقض کند، برخورد خواهد شد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در ادامه به کشفیات مواد مخدر در مرزهای کشور اشاره و تصریح کرد: طی ۶ ماه گذشته، مرزبانان ما موفق به کشف ۶۸ تن انواع مواد مخدر در مرزهای کشور شدند و این امر، افزایش ۹۴ درصدی کشفیات نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

سردار گودرزی با بیان اینکه دستگیری متجاوزان مرزی نسبت به سال گذشته افزایش ۳۲ درصدی داشته است، ادامه داد: در مرزهای استان خراسان رضوی نیز از ابتدای سال جاری بیش از ۷ تن مواد مخدر کشف شده که این مقدار ۶۳ درصد بیشتر از مقدار کشفیات در سال گذشته است.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه مرزهای استان خراسان رضوی از حساسیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: معتقدیم که مرزهای استان با وجود مرزبانان غیور و تلاش های شبانه روزی این عزیزان مرزهای مستحکمی است؛ مرزها با ایثار و غیرت وصف ناشدنی مرزبانان مدیریت و کنترل می ‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.