چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳

بارش باران و وزش باد مهمان بسیاری از مناطق کشور

برف و باران

رفیعی گفت: امشب و فردا در بسیاری از مناطق کشور از جمله سواحل دریای خزر و تهران بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، با بیان اینکه امشب در مناطقی از شمال غرب ،غرب، خراسان شمالی همچنین استان های جنوبی البرز، قزوین ،تهران ،زنجان، مرکزی ،همدان و کردستان بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود گفت: همچنین در استان‌های قم ،ارتفاعات و غرب اصفهان ،کرمان هم بارش باران به صورت رگباری خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: فردا در سواحل دریای خزر، استان های خراسان شمالی، گلستان ،قزوین، البرز، تهران ،سمنان و مناطقی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، مرکزی، قم، خراسان رضوی و خراسان جنوبی هم بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود .

رفیعی تصریح کرد: روز جمعه در سواحل دریای خزر ،قزوین، البرز، تهران ،سمنان، لرستان، چهار محال بختیاری ،اصفهان و مناطقی از شمال شرق و شرق کشور شاهد باران شدید همراه با رعد برق و وزش باد موقتی خواهیم بود.

او ادامه داد: روز شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گرد وخاک پیش بینی می شود و در غالب مناطق کشور جو، پایدار و آسمان، صاف و آرام است.

رفیعی بیان کرد: در این مدت در ارتفاعات البرز و زاگرس شمالی بارش برف دور از انتظار نیست.

او ادامه داد: در روزهای جمعه و شنبه در سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دما و در شمال غرب افزایش نسبی دما خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی افزود: دریای خزر روزهای پنجشنبه و جمعه و خلیج فارس از بعد ظهر پنجشنبه تا اواسط روز شنبه متلاطم و مواج خواهند بود.

او درباره وضعیت آب هوای تهران گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری در برخی از ساعات ابری گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و بیشترین دمای تهران فردا ۲۲ درجه و کمترین آن ۱۱ درجه خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی، فردا بارش باران، رعدوبرق و وزش باد در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز و برخی مناطق شمال غرب پیش بینی می شود . در شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده و وزش شدید باد و گرد وخاک خواهیم داشت. دمای هوا روز جمعه در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.