شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴

سخنگو و مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی شهر مشهد:

بیش از ۱۳ هزار بار تلفن آتش‌نشانی مشهد به صدا درآمد

سخنگو و مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی شهر مشهد

سخنگو و مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی شهر مشهد گفت: در یک هفته گذشته سیزده هزار و ۶۰۹ بار تلفن آتش‌نشانی مشهد به صدا درآمد.

به گزارش قدس آنلاین،  آتشیار رضا حیدری اظهار کرد: بر اساس استخراج و پالایش دیتاهای آماری توسط کارشناسان گروه برنامه‌ریزی سازمان آتش‌نشانی مشهد در هفته گذشته و از مورخه بیست و سوم تا سی‌ام مهرماه، ۱۳ هزار و ۶۰۹ تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی مشهد برقرارشده که از این تعداد تماس ۶۵۷۳ تماس آن مزاحمی و غیر مرتبط بوده است.

سخنگوی آتش‌نشانی مشهد افزود: در این هفته درمجموع ۳۴۴ مأموریت توسط آتش‌نشانان انجام‌شده که ۱۴۲ مورد آن اطفای حریق و ۲۰۲ مأموریت نیز امداد و نجات و خدمات ایمنی بوده و در مأموریت‌های اعزامی ۱۵۱۹ آتش‌نشان حضورداشته‌اند و به‌وسیله ۳۷۱ دستگاه خودروی سبک و سنگین اطفاء حریق آتش‌نشانی این عملیات‌ها انجام گردیده است.

وی ادامه داد: در حوزه مأموریت‌های اطفای حریق وامداد و نجات در هفته گذشته با کاهش نسبی مأموریت‌ها مواجه بودیم و در بررسی‌ها مشخص شد همچنان نجات افراد محبوس شده از آسانسورها در صدر عملیات‌های امداد و نجات در این سازمان قرار داشته است.

حیدری یادآور شد: در هفته گذشته بیش از ۴۶۵ بازدید پیشگیرانه نیز توسط کارشناسان اداره آموزش و پیشگیری سازمان انجام‌شده و ۶۵۷۳۳۸ مترمربع نیز کنترل ایمنی ساختمان‌های در حال احداث و یا تکمیل‌شده، مسکونی، تجاری، اداری و مراکز درمانی توسط همکاران اداره پیشگیری و نظارت سازمان صورت گرفته و همچنین عملیات ضدعفونی اماکن عمومی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط آتش‌نشانان داوطلب مردمی تحت نظارت آتش‌نشانی مشهد انجام‌شده است.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.