دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

در جایزه «جلال آل احمد» انجام می‌شود

معرفی آثار برتر ۴۰ سال ادبیات داستانی دفاع مقدس

جایزه «جلال آل احمد»

دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» درباره انتخاب برترین آثار ادبی دفاع مقدس با کارشناسی و داوری خبرنگاران و اهالی رسانه در این دوره از جایزه توضیح داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، بهروز جلالی، دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال ‌آل احمد» در این‌باره گفت: با موافقت اعضای هیئت‌علمی، آثار برتر ۴۰ سال ادبیات داستانی دفاع مقدس با کارشناسی و داوری خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها انتخاب و در اختتامیه جایزه «جلال» معرفی و تقدیر خواهند شد.

او درباره شیوه داوری در این بخش بیان کرد: قرار است در انتخاب اولیه توسط خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها در حوزه کتاب و ادبیات بین ۸۰ تا ۱۲۰ اثر از میان رمان، مجموعه داستان ‌کوتاه، مستندنگاری و نقد ادبی با موضوع و مضمون دفاع مقدس انتخاب شود.

جلالی افزود: در مرحله نهایی نیز سه نفر از داوران مرحله نخست، سه پیشکسوت خبر و فعال رسانه حوزه کتاب و ادبیات در کنار دبیر علمی، دبیر اجرایی و نماینده هیئت‌علمی، آثار برگزیده را انتخاب خواهند کرد.

دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» در پایان گفت: «چهل سال ادبیات داستانی دفاع مقدس» به عنوان بخش ویژه سیزدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود با توجه به اهمیت جایگاه دفاع مقدس در تاریخ ادبیات معاصر ایران، «بخش ویژه چهل سال شعر دفاع مقدس» نیز در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر گنجانده شود.

بنا بر اعلام، با آغاز فرایند اجرایی سیزدهمین جایزه ادبی «جلال آل احمد» و انتشار فراخوان، نویسندگان، پژوهشگران، پدیدآورندگان و ناشران تا ۱۰ آبان ۱۳۹۹ فرصت دارند سه نسخه از آثارشان را به دبیرخانه جایزه ادبی «جلال ‌آل ‌احمد» ارسال کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.