دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸

کاشت بیش از یک میلیون بوته گل فصلی در سطح شهر همدان

کاشت گل های فصلی

همدان- معاون خدمات شهری شهرداری همدان از آغاز عملیات گلکاری پاییزه با انواع نشاء گل فصلی در فضای سبز شهری خبر داد.

وحید علی ضمیردرگفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهارکرد: کاشت گلهای فصلی ، نهال و توسعه فضای سبز در زیباسازی منظر شهری و ارتقای سطح سلامت روحی شهروندان تاثیر بسزایی دارد، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود سیمای بصری فضای شهری و با توجه به تغییر فصل، شهرداری اقدام به کاشت گلهای فصلی متناسب با فصل پاییز در بلوارها، میادین و پارکهای سطح شهر نموده است.

علی ضمیر با اشاره به آغاز طرح گلکاری پاییزه در شهر همدان که از اوایل مهرماه شروع و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد، بیان کرد: امسال نیز مانند سنوات گذشته، عملیات کاشت گلهای فصلی پاییز به تعداد بیش از ۱ میلیون بوته گل از انواع گونه های داوودی، کلم زینتی، بنفشه و ... که جزگونه های مقاوم به سرما و شرایط آب و هوایی شهر همدان هستند، در سطح شهر با اولویت میادین و بلوارهای اصلی شهر انجام می شود.

وی کاشت نهال و توسعه فضای سبز شهری را در کاهش آلودگی هوا موثر دانست و گفت: کاشت انواع درخت و درختچه های مقاوم و سازگار با هدف توسعه فضای سبز در معابر و پارک‌ها ، بازسازی و بازپیرایی فضاهای شهری ، وجین علف هرز، هرس درختان و آرایش درختچه های سطح شهر نیز در دست اقدام می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.