سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶

"سوپر سلاح" جدید روسیه و نگرانی آمریکایی‌ها

سوپر سلاح جدید روسیه

یک نشریه آمریکایی به توانایی نسل جدید تجهیزات جنگی میکرو پهپادها در روسیه اشاره کرده که اطلاعات مهمی را در اختیار تیم‌های عملیات نظامی قرار خواهد داد و این تجهیزات طی چند سال آینده در اختیار ارتش روسیه قرار می‌گیرد.

قدس آنلاین؛ به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مجله آمریکایی «نشنال اینترست» نوشته است که روسیه در حال تولید نسل جدیدی از تجهیزات جنگی با عنوان "سوتنیک" (Sotnik) است که می توانند با میکرو پهپادها مورد استفاده قرار بگیرند.

این نشریه نوشته است: انتظار می‌رود که این تجهیزات جدید باعث افزایش آگاهی نیروهای نظامی از وضعیت دشمن، کمک به آنها در انجام مأموریت‌های رزمی دشوار شده و در عین حال لزوم انجام برخی اقدامات عملی و خطرات جانی برای آنها را به حداقل می‌رسانند. بدین ترتیب که تصاویر دوربین‌های نصب شده روی هواپیماهای بدون سرنشین، نقشه‌های زمینی و سایر اطلاعات مهم را به روی کلاه یا عینک‌های مخصوص تیم‌های عملیاتی، به نمایش در می‌آورد. نویسنده این مطلب، این تجهیزات را «عینک اطلاعاتی برای میدان نبرد» نامیده است.

در اوایل ماه اکتبر (اواسط مهر ماه)، ژنرال ارتش "آلگ سالیوکوف" فرمانده کل نیروهای زمینی روسیه در مصاحبه‌ای اعلام کرد گفت که این کشور در تولید تجهیزاتی برای ادغام سیستم‌های ربات‌های رزمی و پشتیبانی و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی و تهاجمی بسیار سبک، پیشرفتهای قابل توجهی پیدا کرده است.

لازم به یادآوری است، طبق اطلاعات رسانه‌های روسی، تجهیزات جنگی نسل جدید "سوتنیک" (Sotnik) در فدراسیون روسیه در حال توسعه است تا جایگزین تجهیزات موجود "راتنیک" (Ratnik) شود. این دستگاه‌ها ۲۰ درصد سبک‌تر از مدل قبلی است. تحقیق و توسعه این تجهیزات پیشرفته تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

بر اساس این اطلاعات، این تجهیزات جدید از سال ۲۰۲۵ در عملیات‌های ویژه نظامی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و برنامه ریزی شده که تا سال ۲۰۳۰ تمامی ارتش روسیه به آن مجهز شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.