سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

۹۹ درصد مادران باردار در خراسان رضوی غربالگری کرونا شدند

مادر باردار

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۹ درصد مادران باردار در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی نسبت به این ویروس غربالگری شدند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمد احمدیان اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از  ۳۷ هزار مادر باردار زیرپوشش مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند که از ابتدای شیوع کرونا دسته کم سه بار مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.
وی تعداد مادران باردار را که از ابتدای شیوع کرونا نتیجه آزمایش  PCR آنان چه در دوران بارداری و چه پس از آن مثبت و مورد پیگیری قرار گرفته هزار و ۲۰۰ نفر عنوان کرد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: برای تشخیص به موقع کرونا در مادران باردار علاوه بر اجرای سه مرحله غربالگری، هر دو هفته یکبار از نظر بررسی علائم کرونا به صورت تلفنی غربالگری شده و افراد دارای علامت برای مشاوره و معاینه رایگان به صورت حضوری دعوت می‌شوند.
وی گفت: در پیشگیری از کرونا توجه خاص به زنان باردار با توجه به تغییرات فیزیولوژیک طی بارداری و به ویژه مادران باردار مبتلا به بیماریهای زمینه‌ای از قبیل بیماری قلبی، دیابت و فشار خون به منظور حفظ سلامت مادر و نوزاد ضروری است.
دکتر احمدیان افزود: تنها راه مقابله با کرونا پیشگیری از ابتلا و رعایت اصول بهداشت فردی و محیطی است و با توجه به ناشناخته بودن ویروس مطالعات زیاد در مورد احتمال انتقال ویروس از مادر به جنین انجام نشده است، درحالی که طبق مطالعات محدود خطر انتقال بیماری از مادر به نوازد بسیار کم است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.