سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه خراسان خواستار شد؛

برخورد قاطعانه وزارت خارجه با هتک حرمت به پیامبر اعظم(ص)

پیامبر

بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه خراسان در بیانیه ای از مجامع حقوقی و قانونی خصوصا وزارت امور خارجه خواست که طبق قوانین بین المللی قاطعانه با هتک حرمت به پیامبر اعظم(ص) برخورد کنند.

به گزارش قدس آنلاین، بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه خراسان در بیانیه ای هتک حرمت به ساحت پیامبر اعظم(ص) را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

"بسم الله الرحمن الرحیم"

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ، هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ(صف ۸-۹)

مقام‌ معظم رهبری:(مدظله العالی)
«نام مقدس پیامبر ـ صلی اللّه علیه وآله وسلم یکی از پرجاذبه ترین پدیده های اسلامی برای کلیه مسلمانان عالم است؛ چون مسأله، مسأله عاطفه و ایمان با هم است. لذاقوت عملکرد این یاد و این نام برای صحنه های مربوط به مسلمین، از بسیاری از پدیده های دیگر اسلامی که فقط بر ایمان متکی است و عواطف در آن نقش ندارد، بیشتر است».

حرکت بی شرمانه و ضد انسانی و هتاکانه در اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام(ص) و کتاب مقدس و آسمانی قرآن کریم توسط نشریه فرانسوی شارلی ابدو و حمایت نابخردانه دولت و در راس آن رئیس جمهور خبیث فرانسه، فضای منفوری را ایجاد کرد و هر صاحب دردی را بر آن می دارد تا به روشنگری پرداخته و این اقدامات اهانت آمیز و رذیلانه را سم زدایی و محکوم کند.

اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه خراسان، ضمن ابراز انزجار از این اقدام جاهلانه و بی منطق و محکوم‌نمودن آن، از آزادی خواهان و پیروان ادیان الهی و همه انسان های بصیر جهان خصوصا اساتید و نخبگان انتظار داریم تا با محکومیت این اقدامات سخیفانه در پوشش آزادی بیان، با روشنگری و آگاهی بخشی، اقدامات مقتضی در جلوگیری از تکرار این اقدامات شنیع را انجام دهند.

همچنین از مجامع حقوقی و قانونی خصوصا وزارت محترم امور خارجه انتظار می رود، طبق قوانین بین المللی با این اقدامات موهن، قاطعانه برخورد کنند.

والعاقبه للمتقین

منبع:مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.