سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

تخریب ساختمان ۲ طبقه مسکونی در شرق مشهد

تخریب

سرپرست معاونت عملیات آتش‌نشانی مشهد از تلاش موفقیت‌آمیز آتش نشانان ۴ ایستگاه برای نجات ۳ فرد گرفتار در زیر آوار یک منزل مسکونی دو طبقه در خیابان پورسینای مشهد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، ظهر امروز سه شنبه ششم آبان ماه در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر انفجار توام با آوار در یک منزل مسکونی دو طبقه و گرفتار شدن افراد در زیر خروارها خاک، ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله گروه‌های نجات و پشتیبانی ایستگاه‌های ۶، ۴۹، ۱۵، ۴۱ را به محل حادثه در خیابان پورسینا اعزام کرد.

مهدی رضایی در این خصوص اظهار کرد: با حضور آتش نشانان و نجاتگران آتش‌نشانی در محل مشخص شد، حجم انفجار توام با آوار به حدی بوده که ساختمان دو طبقه بصورت کامل فرو ریخته و افراد در زیر خروارها خاک ناشی از ریزش آوار گرفتار شده‌اند که نجاتگران آتش‌نشانی ضمن رعایت نکات ایمنی و تثبیت اطراف اقدام به عملیات برای نجات این افراد کردند.

سرپرست معاونت عملیات آتش‌نشانی مشهد ادامه داد: خوشبختانه پس از دقایقی تلاش نفسگیر و طاقت فرسا آتش نشانان موفق شدند یک مرد، پسر بچه ۷ ساله و یک خانم میانسال را به طرز معجزه آسای نجات داده و از زیر آوار خارج کنند و این افراد را  برای سیر مراحل درمانی و انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل دادند.

وی خاطرنشان کرد: در این حادثه به بیش از ۱۰ واحد مسکونی و یک دستگاه خودرو خساراتی وارد آمد و علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در آتش نشانی مشهد در دست بررسی است، نیروهای امدادی نیز پس از ارائه توصیه‌های ایمنی به مالکان منازل اطراف  به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه‌های خود مراجعت کردند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.