چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳

رئیس پارلمان لبنان: دولت لبنان احتمالا ظرف ۴ یا ۵ روز معرفی شود

نبیه بری

نبیه بری امروز، چهارشنبه اظهار کرد، اگر فضای تشکیل دولت همانند شرایط کنونی مثبت باقی بماند دولتِ آماده ظرف چهار یا پنج روز معرفی می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از سایت النشره، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان بار دیگر تاکید کرد: مذاکرات در الناقوره منحصرا مربوط به تثبت حقوق لبنان در سرمایه‌گذاری روی ثروت‌هایش به طور کامل است نه کمتر، نه بیشتر. اصلا نمی‌پذیریم که گفته می‌شود این مذاکرات ترسیم به عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی می‌انجامد. ما با دشمن طبق سازوکاری مشخص که در مفاد تفاهم‌نامه آوریل آمده و به شکل غیرمستقیم زیر پرچم سازمان ملل مذاکره می‌کنیم.

او درباره دیدگاهش در خصوص آینده لبنان بار دیگر تصریح کرد: اگر سیاستمداران در دیدارهایشان به عناوین مختلف به شیوه‌های طایفه‌ای و مذهبی بپردازند لبنان نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد. زمان آن رسیده که لبنان ماهیتش را قبل از این‌که از مذهبش بگیرد از سرزمینش بگیرد. بله طوایف نعمتند اما طایفه‌گری معضل است.

رئیس پارلمان لبنان ادامه داد: مسؤولیت توقف طفره‌روی مسؤولیت کشور است نه مسؤولیت شهروندان.

او در موضوع اصلاحات نیز گفت: اصلاحات و نجاد مالی لبنان منبع درآمد الزامی برای حل پرونده برق است که خزانه کشور را با کسری بودجه بیش از ۶۲ درصدی مواجه کرده است. من به آینده لبنان خوشبین هستم زیرا نیروهای انسانی و ثروت فراوان در اختیار دارد ثروتی از نفت در آبهایش. من اطمینان دارم این حجم عظیم از این ثروت وجود دارد اما مهم این است که ناامید نشویم و روند نجات را از طریق مقابله با فساد و اجرای قوانین اصلاحاتی که پارلمان تصویب کرده و تعدادش ۵۴ قانون است، شروع کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.