چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳

جهانگیری: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه خدمات زیربنایی کشور بی‌نظیر است

جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور در جمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس گفت: اقتصاد دریامحور و فعال شدن رشته‌های مختلف مرتبط با دریا نظیر شیلات، صیادی، ساخت و تعمیرات کشتی و فعالیت‌های بندری می‌تواند زندگی و معیشت مردم استان هرمزگان را متحول کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان با اشاره به وجود واحدهای صنعتی و زیربنایی بزرگ در بندرعباس خاطرنشان کرد: خوشبختانه واحدهای صنعتی خوبی در بندر عباس ایجاد شده و این استان را به یکی از نقاط مهم توسعه کشور تبدیل کرده است. البته باید دغدغه های زیست محیطی را در ایجاد واحدهای صنعتی از ابتدا مدنظر قرار دهیم تا مردم از مزایای توسعه بهره‌مند شده و صنعتی شدن استان با آثار مخرب همراه نباشد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های گسترده استان هرمزگان نظیر وجود دریا و بنادر خاطرنشان کرد: اقتصاد دریامحور و فعال شدن رشته‌های مختلف مرتبط با دریا نظیر شیلات، صیادی، ساخت و تعمیرات کشتی و فعالیت‌های بندری می‌تواند زندگی و معیشت مردم استان را متحول کند که لازم است مسئولین استان اقتصاد دریا محور را به عنوان برنامه‌ای جدی در دستور کار خود قرار دهند.

جهانگیری گفت: متأسفانه با وجود ظرفیت‌ها و مزیت‌های گسترده و وجود واحدهای صنعتی بزرگ و زیربنایی در هرمزگان، بخش‌هایی از استان همواره به عنوان مناطق محروم کشور نام برده می‌شود و منطقه بشاگرد در این استان نیز از اوایل انقلاب اسلامی به عنوان منطقه‌ای محروم مطرح بوده است.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: البته کارنامه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه خدمات زیربنایی کشور بخصوص در روستاها کارنامه‌ای بی نظیر است و خدمات زیربنایی نظیر برق و گاز به اقصی نقاط کشور رسیده است.

جهانگیری همچنین از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم خواست بخشی از اعتبارات روستایی و تسهیلات اشتغالزایی را به روستاهای استان هرمزگان اختصاص دهد تا شاهد بهبود وضعیت اشتغال و افزایش درآمد مردم در روستاهای این استان باشیم.

در این جلسه استاندار هرمزگان نیز گزارشی از وضعیت استان در بخش‌های مختلف ارائه کرد و گفت: خدمات این دولت در استان هرمزگان قابل مقایسه با دوره‌های گذشته نیست و بر اساس سرمایه گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، استان هرمزگان تا پایان دولت تدبیر و امید از نظر شاخص‌های توسعه به یکی از استان‌های برخوردار تبدیل خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.